Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha vki 5 hetesen elvetél, az...

Ha vki 5 hetesen elvetél, az befejeződik otthon, spontán, vagy lehet belőle baj, ha nem megy az illető orvoshoz? De még nem is volt, csak a tesztből tudja hogy terhes lehet, mivel az poz?

Figyelt kérdés
Nincs így,csak érdekelne ez,félre ne értsetek!!!Köszi
2009. aug. 21. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem egy orvosi vizsgálat mindenképp szükséges ilyen helyzetben is, mert koraterhességnél tényleg gyakran nincs szükség beavatkozásra, teljes a regeneráció, de én ilyen esetben biztosan nem kockáztatnám meg az esetleges komplikációkat. Mindenképp kell orvosi ellenőrzés, szerintem.
2009. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Épp most olvasgattam erről a dologról,és olvastam a tüneteket,hogy erőteljes hátfájás,stb...és hogy a nők bizonyos százaléka észre sem veszi,hogy terhes és elvetél,és csak arra lesz figyelmes,hogy késik a mensije.Ilyenkor vajon,mi van?Vagy épp,ha tényleg késik a mensi,és csinál 1 poz.tesztet,de aztán megindul lassan a vetélés,szerencsétlen azt se tudja mi van és lehet,hogy ráfogja a tesztre,hogy biztosan hibásan mutatott pozitívat!Nem fura?És mindezt lábon kihordani....
2009. aug. 21. 12:49
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem sajnos féléve volt egy olyan, hogy (ált 30 naposak a ciklusaim) 37. napon iszonyatos görcsök között darabos vérzésem jelentkezett, lefolyt a mensi, az első nap volt kegyetlen aztán a többi olyan volt mint szokott.

akkor nem mentem el dokihoz, mivel az első nap kivételével minden "rendben" lezajlott. (a lelki dolgokról most nem beszélek...:( )

2 hónapja voltam dokinál, megvizsgált és mindent rendben talált. előtte nem mondtam, h mi volt, utána amikor megemlítettem neki, mondta, h valószínű egy spontán vetélés volt, de már nem látja jelét.

azt mondta, hogy egy vizsgálat azért nem ártott volna, de az esetek 80 % !!!!! észre se veszik a nők, hogy elvetélnek mert nagyon korai terhességről van szó nincsenek tüneteik, rendesen megjön nekik, csak épp egy picivel talán erősebb.

az én estemben már nagyobb volt a baba :(:(, azért volt fájdalmasabb a megszokottnál

most viszont reménykedem nagyon, mert most tüneteim vannak, de nem merem magam beleélni.

viszont, ha bárki akárcsak terhesnek érzi magát, de még nem tesztelt, és kezd akárcsak barnázni, nyugodtan bemehet az első ambulanciára, elmondva ,hogy terhességre gyanakszik, és fél a vetéléstől. el fogják látni!!!!! és lehet így menekül meg egy piciny élet

2009. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van,de én úgy tudom,hogy amíg kb csak 5-6 hetes terhes vki,nem tudnak mit csinálni,ha beindul a vetélés!
2009. aug. 21. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy vetélés sokféleképpen alakulhat, én egyetértek az első válaszolóval, mindenképp látnia kéne orvosnak. Az a biztos.
2009. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaj 7 hetes 4 napos voltam mikor a babám elhagyott engem.Mikor kezdödött akkor csak picit véreztem aztán másnap már jobban.Elmentem a dokihoz a kórházba.Azt mondta hogy nem tudnak mit tenni menjek haza és várjak.Másnap este nagy görcseim lettek majdnem elájultam és mikor kimentem a wc-re láttam ahogy lefolyik a baba a lefolyóba.Elmentem ujra a kórházba és mondták hogy kiürült másnap menjek be uhra.Bementem és onnan vittek a müttőbe a vetélést befejezni.Mindig attól féltem hogyha terhes leszek egyszer bizti elvetélek majd.Meg is történt.Jó tanács nem szabad gondolni rá soha soha.Én ettől féltem a legjobban az életemben.Ne gondolj rá mert nagyon rossz pláne ha már láttad dobogni azt a pici szivet.
2009. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

teszt után elkezdtem pecsételni, kórház, doki, fekvés. Kiderült 5 hetes terhes vagyok. (45 naposak a ciklusaim).Minden oké volt 8. hétig aztán elhalt a baba, de nem indult meg a vetélés. Kaptam egy kis időt hátha elnézték és a hosszú ciklusom miatt későbbi a baba, de nem fejlődött tovább. Minden terhestünetem megvolt, semmi görcs, vérzés sem. Most szerdán sajnos befejezték amit a természet nem.

Állítólag minden 5-6. nő elvetél, de nem mindenki tudja, hogy terhes volt,aki vérzésesen vetél el.

Az orvosom azt mondta nem félni a következő terhességtől, mert ilyenkor a szervezet próbál mihamarabb újra teherbe esni. Viszont csak pozitívan szabad gondolkodni.

Nehéz lesz, de megfogadom a tanácsát.

Kérlek, menj orvoshoz, az a biztos.

Babád még lehet, de a te egészséged is fontos.

2009. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utoló válaszoló,félre érted,én erről csak olvastam!!!!!!Nagyon sajnálom ami veled történt,kívánom,hogy mihamarabb legyen picikéd,és mindenkinek aki hasonlóan járt!Sok sikert és boldogságot nektek!!!
2009. aug. 21. 21:46
 9/11 anonim ***** válasza:
17:12 nem láthattad a babát "lefolyni a lefolyóban"- még olyan pici hogy ultrahanggal is alig lehet látni!
2009. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de a petzsákot igen
2009. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!