Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fáj a hsg vizsgálat? Azt...

Fáj a hsg vizsgálat? Azt mikor csinálják mi után?

Figyelt kérdés
2008. máj. 27. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem azért csinálták, mert nem estem teherbe sokáig. Arra szolgál, hogy a petevezetők átjárhatóságát és a méh alakját megnézzék. Amikor teljesen elmúlt a vérzésem, akkor kellett menni. Katéteren lassan feltöltik a méhedet egy kontrasztanyaggal, amiről több Röntgen-felvétel készül. Nekem, sajnos, nagyon fájt, szinte rosszul is lettem, de az egyik petevezetőm el is van záródva, és a másik is nagyon lassan "nyílt meg". Szerencsére csak pár percig tartott, tehát ki lehetett bírni. Volt ott egy másik lány is, akinek megcsinálták, és neki nem fájt egyáltalán, igaz, nála minden rendben is volt. Ha babát akarsz, gondolj arra, hogy ez már egy lépés a megoldás felé. Én most 7 hónapos lombik terhes vagyok! Ja, és betétet vigyél magaddal, mert a létyó egy része később fog visszafolyni... Kitartás!
2008. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én magán dokihoz mentem, hogy hiába probálkozunk már 9 honapja, nem jön a baba. Rögtön HSG-vel kezdte, meg persze vérvizsgálattal(hormonokat nézett). Reggel bementem a korházba, ehettem ihattam, aztán jött értem a doki, elmentünk a röntgenbe, ott felhelyezte a katétert, jött a röntgenes doki, fölémhelyezte a gépet, és kb 5 másodpercig nyomták fel nekem a kontrasztanyagot. Feszitett, fájt de gyorsan tul estem rajta. Nekem átjárhatoak. Betétet tényleg vigyél. Engem 2 ora mulva haza is engedtek. Nem kell félni, anyira nem borzaszto, és nem tart sokáig. Ja és én még aznap is, meg másnap is kicsit vérezgetem, ez természetes. Kitartást, ugy sincs semmi baj.
2008. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annak fáj a hsg, aki el van záródva, de egy kicsit azért mindenkinek kellemetlen, amíg felhelyezik a csövet, de kibírható nem vészes. A HSG-t általában 1 év sikertelen próbálkozás után végzik el, a kivizsgálássorozatnak ez az első lépése. Érdemes megcsináltatni, okosabb leszel és persze a doki is.
2008. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
utolso válaszolonak.miért fáj ha eél van zárodval?
2008. máj. 28. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért fáj mert nem tud átfolyni a kontrasztanyag, és fesziti. De aztán alul kifolyik. Ha pedig átjárhato, akkor a hasüregbe folyik. Remélem segitettem.
2008. jún. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csináltak Hsg-t pont ma 1 hete ! Nekem átjárhatóak és mégis fájt! De persze ki lehetbírni!
2008. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!