Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen az átjárhatósági...

Milyen az átjárhatósági vizsgálat? Tényleg nagyon fájdalmas? Mennyibe kerül? És hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy ezután az eljárás után nem kell akkor megcsináltatni a peteveztő átfúvást? Tehát ha megcsináltatom az átjárhatóságit, akkor egyből a kontrasztanyag kitisztítja a petevezetőt? Köszi a válaszokat!
2010. jan. 13. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A két dolog ugyanaz.
2010. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kétféle van (tudomásom szerint), az egyik a röntgenes (nekem ez volt,kicsit fájt de nem vészes, utána kb 1 napig barnáztam, de ennyi, ált. ingyenes mert TB támogatott, de magán úton 25 ezertől kezdődik). A másik az UH-os, ez állítólag nem fáj és jobb képet is ad, de nem támogatja a TB, ez 35 ezertől felfelé "bármennyi" lehet. A kontrasztanyag kitisztíthat és ha nagyon minimális letapadásod van azt át tudja szakítani, de egy komolyabb összenövést nem. Azért is fontos, mert ezzel tudják megnézni, hogy szükség van-e további lépésekre. Inszemináció előtt min. 3 hónappal (átjárhatósági után 3 hónap szünet) meg kell csináltatni (hogy egyáltalán lehet-e inszem vagy csak lombik). Nézd meg ezt a linket: [link]

Sok sikert:)

2010. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a felvilágosítást! A dokim magánrendelőjében 10e. ft ez a vizsgálat egyébként. Volt egy lapar műtétem már, a letapad részeket fel is oldották, de azt már nem nézték meg, hogy átjárhatóak-e a petevezetők. :S Biztos arra már nem volt idő, vagy mittom én, de bosszant a dolog. Kerestem egy orvost, remélem ő megcsinálja nekem. :)
2010. jan. 13. 08:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a letapadásokat megszüntették, akkor átjárható vagy!
2010. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az orvos aki csinálta a műtétet, csak annyit mondott, hogy feloldották, de azt nem, hogy át is fújták volna kontrasztanyaggal. :S Arról nem mesélt nekem....:(
2010. jan. 13. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!