A RH+ ÉS 0 RH+ párom és Én. Ha gyerekünk lesz milyen vércsoportja lehet?
Összeférhetetenség akkor van, ha a párod után a gyermek RH- at örököl. Vagy ha te vagy 0-ás és a gyermek A-s, az is egyfajta összeférhetetlenség, az általában a besárgulás oka.
Szerintem max akkor lesz nullás, ha 4 nagyszülőből 3-nak nullás a vére.
Az Rh-összeférhetetlenségre gondolsz?
Akkor van, ha Rh- nő Rh+ babával terhes. Első terhességnél ez még nem gond, mert az Rh-pozitív magzati vér csak a szüléskor kerül be az Rh-negatív anya keringési rendszerébe. A probléma az, hogy az anya ezt követően az Rh-pozitív sejtekkel szemben ellenanyagot termel.
A második terhességnél, illetve szülésnél az okozza a problémát, hogy az első szülést követően termelt kész ellenanyag, mely az anyában van, átjut a magzatba. Ha a második magzat is Rh-pozitív, akkor a szülést követően az újszülött besárgul, ödémás és vérszegény lehet. A sárgaság átitatja az agy törzsdúcoknak nevezett fontos központjait, emiatt mozgáskárosodott és értelmi fogyatékos lehet az utód.
Itt olvashatsz róla bővebben:
Èrtem. Èn vagyok a+ , a ferjem 0+
Tehat nem kell ellenanyag. Hasznos dolgokat írtatok, köszönöm szepen! Nem jon a baba es ezt is szamítasba veszem.
Szia, a baba megfoganásakor - első gyereknél - még nem számít az Rh faktorok miatti esetleges összeférhetetlenség, és a megfoganáskor még továbbiaknál sem, mert nem a két szülő, hanem az anya és a magzat vére közötti összeférhetetlenségről van szó, viszont a terhesség során már igen.
Egyébként már a terhesség során kapcsolatba kerül az anyai és a magzati vér, nem csak a szülésnél.
A lényeg, hogy a ti esetetekben ilyesmi kizárt, mert ha a baba Rh-negatív is lesz (lehet, mert az Rh faktor esetében a negatív gén recesszíven öröklődik), akkor sincs semmi gond, mert CSAK az Rh-NEGATÍV anya termel ellenanyagot CSAK az Rh-POZITÍV baba ellen.
8. hsz-ben írod, hogy nem jön a baba. Inzulinrezisztenciát, PCOS-t vizsgáltak már? Nagyon gyakori, hogy inzulinrezisztencia áll a dolog hátterében, mert felborítja a hormonháztartást rendesen, az pedig jellemzően attól alakul ki, hogy sok, magas glikémiás indexű ételt eszik az ember, azaz: cukor, finomliszt, stb. Gond lehet még a glutén, még ha nem is tudják vértesztből kimutatni. Javaslom Ezüstmackó oldalát, nagyon sok hasznos infó van, nagyon sokmindennek utána nézett: [link]
Ha "hagyományosan" étkezel, azaz eszel kenyeret, tésztát, krumplit, sok főtt ételt, kész-félkész ételeket, kevés zöldséget, akkor mindenképp érdemes lenne az életmód felől közelíteni. És a párodnak is! Van egy jó könyv: "Zita West: Gyereket szeretnénk - Avagy hogyan essünk teherbe". Rengeteg hasznos infó van benne, hogy mi is történik ilyenkor, mi lehet a probléma oka, mit tehet az ember.
Még egy könyv, életmódhoz: "David Servant-Schreiber: A rák ellen". A könyv életmódra vonatkozó ajánlásait a rákra hegyezi ki, mert a szerző agydaganatos (és egyébként agykutató orvos), de szinte minden más, civilizációs betegség megelőzésére, kezelésére ugyanúgy hatásos életvezetési megállapításai vannak (étrend, mozgás, lelki munka, stb.).
Szinte mindennel egyetértek, amit a könyvben ír, kivéve két dolgot: ő a teljes őrlésű gabonákat teljes körűen megengedi, és csak a gluténmenteseket javaslom, valamint javasolja a szóját, én sok ok miatt viszont egyáltalán nem, sőt, a hüvelyesek lektintartalmuk miatt inkább teljesen kerülendők.
9. vagyok
Kis pontosítás: "éN csak a gluténmenteseket javaslom"
Még felmerült bennem kérdésként, hogy a párod andrológusnál volt-e? Mindkét felet érdemes rendesen kivizsgálni, mert manapság sajnos nagyon sok férfinak nagyon alacsony a "működőképes" spermiumszáma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!