Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért "jósteszteltek" ovuteszt...

Miért "jósteszteltek" ovuteszttel? Csak pár napot kellene kivárni, míg a terhesteszt megbízható (bb) eredményt ad.

Figyelt kérdés

Itt olvasom, hogy szinte mindig csalódás a vége, így gyakorlatilag semmi értelme.

És köszönöm, ismerem a tudományos alapját...


2009. aug. 14. 17:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Én se tudom, miért. Mire a méregdrága jósttesztekkel bármi eredményt látna az ember, addigra egy érzékeny terhesteszt már mutat valamit.
2009. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Én mondjuk pont nem használtam még soha ovutesztet, de lehet egy kérdésem?

Te tervezel gyereket? Vagy esetleg van is? Mert bizony hosszú, idegörlő hónapok esetleg évek után még egy pozitív jósteszt is baromi nagy dolog.

Mi évek óta szeretnénk babát, sajnos nem jött még össze, úgyhogy én megértek mindenkit, aki az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodik.

2009. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
34%

Mert ezek a nők ennyire feszülten akarnak gyereket, aztán csodálkoznak hogy nem jön össze. Pont az ilyen nők a célközönségei ezeknek a termékeknek. Ha nem ennyire akarva akarnának pikk pakk összejönne. A ciklust ki lehet számítani és abban a 2-3 napban kicsit aktívabbnak lenni.

De itt hőmérőzés hegyek, ovutesztek, mindenféle csodaszerek....

27/N

2009. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Én is néztem ovutesztel a 28. napon, mert peteérésszerű fájdalmaim voltak, és volt már hogy kitolódott. Pozitív lett. a terhesteszt pedig másnap nagyon nagyon halványan de szintén pozitív.

Ez is egy ok.

2009. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudjatok én is nő vagyok és át tudom érezni azt mikor valakinek nehezen jön össze a baba. De amikor megcsináljátok ezeket a teszteket szóltok párotoknak hogy na most és akkor, sitty-sutty. És ha épp rossz napja van párotoknak, vagy nagyon unja már ezeket a kötelező dolgokat, vagy csak épp akkor pont nem akar. Nem féltek, hogy ha össze is jön a baba, akkorra ezek miatt a dolgok miatt tönkremegy a kapcsolatotok? vagy megéri? Mert ha velem ezt csinálná a párom, tuti besokallnék.

Mert azért ennek van ám természetesebbb módja is, egy nő ki tudja számítani kb-ra azt a kb. 2 napot míg termékeny, és többször ágyba csalogatni a férfit, és talán ez feszültség mentesebb is, mint tesztelgetni, és akkor na most.

2009. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt kérdezte ám a kérdező, hogy miért LH tesztel valaki a ciklus közepén, hanem azt kérdezte, hogy miért LH tesztel valaki a ciklus vége felé, hogy ég a terhesteszt előtt megtudja: megfogant-e.


Megértem őket, hogy nagyon-nagyon tudni akarják, terhesek-e. Én is így voltam, és megfordult a fejemben, hogy elköltö 3500 Ft-ot arra, hogy öt nap egymás után jóstesztelgessek: terhes vagyok-e. De ugyanakkor nagyon praktikus lény is vagyok, nem vette be a természetem, hogy 3500 Ft-ot elköltsek erre, amikor pár nap múlva ugyanerre a célra sokkal olcsóbban és sokkal megbízhatóbban ott a terhesteszt.


Ráadásul a terhességnek csak az egyik fele a fogantatás, a másik fele meg a beágyazódás. Hiába fogan meg, ha nem tud beágyazódni. Ígíy tényleg megéri megvárni a terhesteszt idejét, és a beágyazódás után termelődni kezdett hormonokat mérni a teszttel.


Nálam az utolsó szalmaszál nem a jósteszt volt, hanem teáztam, lépesmézet ettem, barátcserjét szedtem, és figyeltem a hőgörbémet, hogy trifázisos lesz-e.


Egyébként első válaszoló vagyok, igen, tervezek gyereket, a héten teszteltem pozitívat, terhesteszttel.

2009. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőtől kérdeztem, hogy tervez-e babát! :)

Nagyon nagy gratula Neked a babához, vigyázz magadra!! (Remélem hamarosan követem a példádat.)

2009. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nemrég feltettem itt egy hasonló kérdést,hát voltam én minden csak épp jókisasszony nem...

Örülök hogy ez a vita kultúráltabb... :)

A + tesztelőknek pedig Gratulálok :)

2009. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Gratula pozitív tesztelőnek! Ha azt a fránya nagyon akarást és a babára görcsölést csak úgy ki tudnánk dobni mondjuk a kukába, akik itt nagyon szeretnénk babát, na akkor lanne sok dolguk a dokiknak kb 9 hónap mulva. remélem mindenki érti amit kell. (mindenkinek jó hétvégét és jó szerelmeskedést!!!!!!!!!!!!)
2009. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 18.21-es. Milyen más módot tudnál akkor ajánlani ami nem a teszt??? Józan paraszti női ész??? HM???? Vagy mi? Kiváncsi lennék hogy ugyan egy 40 napos ciklusban hogy találod el mikor kell együtt lenni egy ilyen rohadvány teszt nélkül?

Nem mindenki olyan szerencsés hogy halálpontos 28 napos ciklusa legyen 14-ik napi peteéréssel. Így nem is használna senki ovulációs tesztet.

Annak könnyű vagdalkozni, aki nem szenved meg egy kisbabáért, és igenis,akinek gondjai vannak a ciklusával, igenis teszteljen csak nyugodtan, mert ez a teszt nem hazudik.

A direktbe gyerekcsinálásról meg ugyanazt mondanám: aki nem szenved meg érte ne prédikáljon, huzza be fülét farkát és örüljön hogy van gyereke.

A 26-ik napon volt peteérésem OVULÁCIÓS tesztel néztem, programozottan együtt voltunk a párommal, és képzeld SIKERÜLT! Itt a fiam. És köszönöm hogy ebben a világban élünk, hogy vannak ilyen segítségek, mert eszembe nem jutott volna hogy a 26-ik napon van középidő.

Egy érzékeny teszt is mutatja a babát egyébként amikor már a jósteszt.

A jóstesztet is normálisan kell csinálni. Sokan abba a hibába esnek, hogy csak egyszer tesztelnek, vagy kétszer, és örülnek mert pozitív. Pisilj rá egy LH tesztre most, az is pozitív lesz persze halványan, ami sok nőnek már valós pozitívat jelent. Ezt folyamatosan kell csinálni több napig, és akkor lehet reménykedni, ha erősödik a tesztcsík színe.

Hát ennyi, le lehet pontozni...

2009. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!