Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Herebiopszia? Kinek mi lett...

Herebiopszia? Kinek mi lett az eredménye? Johnsen skála? A többi részletesen lent.

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne: a férjem a rossz spermaképe miatt (millió alatti a száma /oligozoospermia/, látóterenként van 2-3 mozgó és 4-6 nem mozgó spermium) túl van egy varikokele műtéten valamint egy herebiopszián is, mivel kisbabát szeretnénk, de nem skerül teherbeesnem. A nőgyógyászom illetve az urológus-andrológus doktor úr, azt mondta a biopszia lesz a döntő, hogy hogyan tovább. Lehetőség, hogy minden rendben és három hónap múlva jók lesznek a friss spermaeredmények és akkor spontán is lehet baba, vagy elérjük a Johnsen skálán legalább a 7-t és esélyünk lehet a lombikbébi programban részt venni, vagy ha nem érjük el a 7-et akkor nem lehet babánk.

Úgy hallottam, hogy ahol vannak kifejlett (érett) spermiumok az ondófolyadékban, ott nagyobb az esély arra, hogy lehet baba, vagyis, hogy el fogja érni a skálán a 7-et. Ez igaz?

Félek, hogy mi lesz az eredmény, még 3 hét. Kell aggódnom, vagy reménykedhetek a jó eredményekben? Ilyen spermakép mellett ha jó a biopszia mennyi esély van a spontán babára?


Várok tapasztalatokat és véleményeket is!


2009. aug. 12. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

szia átom senki nem válaszo neked. nekünk is van varicocelék, de nemkell müteni, a FER 14-töl duplája lett a sperma szám, de igy is csk 20 milluio/ ml. eddig 31 honapa várunk a babára, még nem sikerült .

a lombikhpoz nem kell sok sperma mert ugy is kiváélogják és egyetzlen egy kell. nagyon drukkolok

32

2009. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi most voltunk először meddőségiben a férjemnél kicsivel még rosszabb is a helyzet, mint nálatok, mert nálunk csak 1 mozgó sperma volt.


A doki azt mondta, most köv. mégegy spermatogramm, mert ők teljesen máshogy vizsgálnak, lehet, hogy találnak 5-6 spermiumot az ejakulátumban, és az már elég is a lombikhoz - intracitoplazmatikus spermiuminjekcióval bejuttatják őket a leszívott a petesejtekbe.

A férjemet az andrológus fél éven át teljesen félrekezlte.

Ha engem kérdezel, azonnal bejelentkeznék vmelyik Kaáliba, vagy másik meddőségibe, és fel fogják ajánlani ezt a lehetőséget. Lesz egy kromoszómavizsgálat, hogy biztos nincs-e genetikai probléma, s ha nincs 1-2 hónapon belül akár jöhet is a bébi. Nem tudom, hány évesek vagytok, mi 31 most, de ez az egy év andrológusos nyűglődés utólag teljesen hiábavalónak tűnik.


Remélem, tudtam segíteni:)

2009. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Még annyi, hogy a következő lépés lesz nálunk a biopszia, ha nem lesz az ejakulátumban elég. Tehát a hereszövetből kinyert spermiumokat azonnal vagy fagyasztva fel tudják használni megtermékenyítésre. Ők hozzák el a biopszia helyszínéről. Én nem tudom, mi az 7-es skála, de mi biztos sokkal alatta vagyunk, és mégis bíztató a helyzet:)

2009. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2014. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Marad a lombik -
2014. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mióta próbálkoztok?
2014. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!