Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiértékelnétek a leletemet?...

Kiértékelnétek a leletemet? Van pco-m, vagy nincs?

Figyelt kérdés

21.napi hormonlabor eredményei: FSH-2,27 IU/l Tesztoszteron-1,42 nmol/l Ösztradiol-580 pmol/l LH-3,27 IU/l Prolactin-187 mIU/l Progeszteron-17,1 nmol/l DHEA-szulfát-4,83 umol/l TSH-1,5 mIU/l

Egyedül a tesztoszteron van referenciatartományon kívül,kevesebb 0,8-al az alsó értékhatárnál;de akkor mégis miért van akném és zsíros,sokat hulló hajam?Menzeszem is elég rendszertelen.Most vajon volt peteérésem?Hozzáteszem,2 évvel ezelőtt kimutatták a petefészekcisztákat,egy hónapja a ciklus vége felé végzett vizsgálaton nem láttak ilyeneket./1évig szedtem Cypromixet fogamzásgátlóképpen,1,5 éve hagytam abba,azóta nem áll helyre a menstruációm,a pattanásaim pedig visszajöttek./Mi lehet a probléma forrása,tényleg pcos??


2012. okt. 26. 16:37
 1/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ehhez inkább egy 3-ik napi vérvétel kellene, de a legfontosabb egy terheléses cukor + inzulin vérvétel lenne, abból derül ki, hogy van-e inzulin rezisztenciád, ami a PCOS alapbetegsége.

A 21-ik napon az LH és az FSH már nem értékelhető ilyen szempontból, ahhoz is a 3.-ik napi lenne jó. A mértékegységre nem emléxem, de elvileg a progeszteron szinted elég jó, ami azt mutatja, hogy volt peteérésed.

Szóval a leleted alapján én nem tudom eldönteni van-e PCO-d.

A tünetek sajnos eléggé gyanúsak. :-(

2012. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 23,3 nmol volt a progeszteronom, és kevés:( Volt ugyan peteérésem, de nem megfelelő minőségű...

2012. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ebből nem lehet eldönteni. Mindenképpen 3. napi hormonsor kell.
2012. okt. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!