Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megnéznétek az UH leletemet?

Megnéznétek az UH leletemet?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam UH-n, mert van egy kis hólyaghurutom, és ki akarta zárni a nőgyogyóm, hogy egyéb probléma is van. Ez a 14. napom volt, elvileg a 11. napon volt ovum. Erős fájdalommal jár mindig, innen tudom nagyjából. Szóval babát szeretnénk, és ha már ott jártam megkérdeztem az uh-os dokit, hogy szerinte sikerült-e ebben a hónapban, azt mondta nem.... A lelettel kellett visszamennem a dokimhoz, akinek szintén feltettem a kérdést, de ő azt mondta, hogy ezt még korai megmondani, és egyenlőre gyógyuljak ki a hólyaghurutból... De tartok tőle, hogy csak vígasztalni akart, mert tudja mennyire vágyunk egy tesóra.

Szóval a leletem: 6 mm-es nyálkahártya, mely szabályos, a jobb oldali ovariumban 20 mm-es corpus luteum persistensek imponáló képlet látható. Bal ovarium (petefészek) norm. nagysáágú, melyben több 5-6 mm-es tűsző ábrázolódik. Szabad folyadék a hasüregben nincs.

Tényleg elúszott ez a hónap is?????


2011. ápr. 6. 21:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít-e, de leírom: 25 naposak a ciklusaim. :)
2011. ápr. 6. 21:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek hozzá, de szerintem a 6mm-es méhnyálkahártya nem elég vastag. :(
2011. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A dokid sárgatestet látott a jobb oldali petefészkedben, ami az ovuláció után alakul ki. Ő termeli a progeszteront, hogy megvastagodjon a méhnyálkahártya. Ha nem sikerül a baba, akkor elöregszik, és elsorvad. Hogy lesz-e ebből baba, azt még tényleg nem lehet megmondani, de az esély még nem úszott el. :-)

2011. ápr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akár 5 mm-es nyálkahártyával is teherbe lehet esni! (Nekem ennyit mértek, pedig már akkor 4 hetes 4 napos kismama voltam)


17 hetes km :)

2011. ápr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából azóta utánaolvastam, és azt jelenti a leleten szereplő latin kifejezés, hogy tartósan fennálló sárgatestnek tűnő képlet.... De hogy ez pontosan mit jelent, miért baj, esélytelen így a terhesség, valaki tud erről valamit?
2011. ápr. 10. 07:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok hogy az orvosok is szoktak tévedni :) Nekem is azt írta a webdoki amikor leírtam hogy 5 mm-es a méhnyálkahártyám hogy lehetetlen a terhesség, és mégis itt van a pocakban Picúr :)


most már 18 hetes km

2011. ápr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
egyébként a 14. napon semmi nem látszik a babából ilyenkor még. Be sem tudott ágyazódni... sárgatest van tehát megvolt a pé-d! Úgyhogy esélyed is van a babára, nyugi!
2011. ápr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, remélek... Csak ez a doki kijelentette, hogy tuti nem sikerült... Előtte való két hónapban meg szerinte nem volt tűszőrepedésem, mert ovutól a mensiig végig fájt a hasam... Szerinte ez attól volt, hogy nem repedt meg a tűsző, csak feszített, és ez okozta fájdalmam... Viszont most nem fáj a hasam, mondtam is neki, hogy akkor ez már jól jel, nem? Akár össze is jöhetett? Erre olyan határozottan rávágta, hogy nem.... Na mindegy, még egy hét, aztán kiderül, csak gondoltam hátha okosabbak vagytok nálam. :)
2011. ápr. 10. 13:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Aki esetleg babás már, mekkora volt a sárgatestje?
2011. ápr. 11. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!