Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés után egy hónappal...

Szülés után egy hónappal védekezés nélkül lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm szülés után 4 vagy 5 hetesen lefeküdt a férjével.óvszerrel kezdték az elején, de úgy kellemetlen volt a nőnek, így levették, és a végén húztak csak fel.most fél,hogy teherbe esett.nem szoptat.érdekel ez a kérdés, mert én is egy hónapja szültem, szintén nem szoptatok,és még nincs vérzésem.én nem feküdtem le a párommal,és a kontrollig nem is fogok, csak kíváncsi vagyok,hogy ilyenkor mi a helyzet?
2012. okt. 26. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előfordulhat.Az hogy nem várta ki a 6 hetet az egy dolog,mi se vártuk ki.De az nagy felelőtlenség volt tőle hogy gumi nélkül csinálták.Egy szép kis fertőzést is összeszedhetett.
2012. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
terhes lehet,ismerek egy testvérpárt,10 hónap van köztük,egy osztályba járta
2012. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én találkoztam már olyan testvérpárral, akik között 10 hónap a korkülönbség, és egyik sem volt koraszülött :-)
2012. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 7 hetes volt, mikor összehoztuk a kistesót. Szoptattam én is. A nagy lombikkal fogant, a védekezés fogalmát csak hírből hallottam egy ideje :)
2012. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Drágáim, , szülés után 6 hétig kb. 80%-os a védelem, tehát h nincs peteérés (szoptatás mellett, és ez egyben a szexmentes időszak is jobb esetben). Utána BÁRMIKOR teherbe lehet esni, ha nem védekeznek. Ha vki szülés után nem vagy csak keveset szoptat, gyakorlatilag még ez a 6hetes hormonális védelme sincs.

Tehát kérdező, védekezzetek mindenképp!

2012. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát én biztos védekezni fogok.A fiammal is aki most egy hónapos 18 évesen estem teherbe, nem nagyon szeretnék még egy gyereket,sem most ,sem később.olvasgattam neten, hogy egy 7 hetes ikerpárnak az anyukája 3 hetes terhes..:/ :O azért vannak még érdekes emberek:)nem mondom hogy mi nem próbáltuk meg 4 hetesen a szexet, mert hazudnék.de nagyon kellemetlen volt az 3 másodperc :D így maradt a petting.(persze erről megkérdeztem a nőgyógyimat,és nem akadályozta).
2012. okt. 26. 11:23
 7/11 A kérdező kommentje:

11:11 válaszoló-

Gratulálok:) (nem cinikusságból) Lelkileg hogy élted meg hogy megint terhes vagy/voltál? Én tuti ki akadnék...nem is tudom mit csinálnék:/

2012. okt. 26. 11:25
 8/11 A kérdező kommentje:
lehet hogy tudatlan vagyok ezzel a témával, de egy hónapja szült..azért még csak sebes vagy heges a méhe.mint írtam, nem volt ejakuláció,csak max előváladék (ha az nem az elején használt gumiba ment).ennyi is elég lenne hogy teherbe essen? ezt a méh hogy bírja?? persze 150 éve 24 hónapból 18-at terhesek voltak a nők ,mert a kedves párjuk "ugorj rá" mondattal fogadta a frissel szülő nőket, de ez egészséges??megtud gyógyulni méh normálisan egy hónap alatt hogy megint kihordjon egy életet?
2012. okt. 26. 11:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor még nem gyógyul be. Az anyukának akkor van szerencséje, ha nem az ezelötti heges helyre megy az újjab méhlepény.
2012. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg fogtok lepődni, de a méh igen gyorsan visszaáll az eredeti méretére, helyzetére,így képes a nő teherbe esni elég hamar. A kötőszövetek, és az izmok nem tudnak rögtön visszaállni (nehéz is lenne nekik), az több mint egy év is lehet.
2012. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!