Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ennyi a meddőségi...

Tényleg ennyi a meddőségi kivizsgálás?

Figyelt kérdés
Januárba mentem el orvoshoz, mert 2,5 év próbálkozás után még nem sikerült teherbe esnem, van már egy közös lányunk, 8 éves.Elküldött egyszer vérvételre, mivel abban a hónapban nem volt peteérésem, kaptam clostit egy hónapig, így sem sikerült. Volt a férjem spermavizsgálaton teljesen jó az eredmény. Ezután voltam hsg-n itt kiderült, hogy az egyik petevezetőm nem átjárható. Megpróbálta laporoszkópiával megnyitni nem sikerült. Ezután közölte velem a dokim, hogy menjek lombikra. Egy petevezetővel ez lenne a megoldás, más problémát nem talált. Keressek másik dokit?
2009. aug. 5. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, én keresnék. Ezt a lombikot, úgy tudják odavetni, mint a köszönömöt. Hihetetlen. És ha beavatkozás, akkor is inszemináció először. Mivel a másik petevezetővel nincs gond (ha jól olvasom), biztos van más lehetőség. És a gyógyszeres kúra sem hat azonnal.
2009. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


érdemes egy másik orvossal is kivizsgáltatnod magad, de ha a petevezetők átjárhatatlanok -valószínű mindkettő, mert különben nem rögtön lombikot ajánlana-, akkor így nem tud találkozni a spermium és a petesejt...


szülésznőként azonban nem egyszer tapasztaltam, hogy ilyen eredmény után spontán fogant meg egy baba.. ez attól is függ, hogy mitől lehet átjárhatatlan.. általában gyulladás miatt van ez.. előfordul, hogy ha a gyulladás elmúlik, akkor az elzáródás is

és az is, hogy a gyulladás után összenövések maradnak, de ez alkalmanként képes oldódni...


de a kivizsgálás lényegében kb ennyi, van, aki rövidebb van aki hosszabb ideig próbálkozik pl clostital


sajnos sok orvos tényleg rosszul kommunikál és könnyedén odavetik az embernek, hogy megtermékenyítés, mintha az olyan dolog lenne, mint egy vérvétel... de ennek is vannak különféle módozatai


ha tényleg átjárhatatlan a petevezető, akkor csak a lombik marad, amikor levesznek petesejteket és egyesítik a spermiumokkal és így a már megtermékenyített petesejteket visszahelyezik a méhedbe...


szerintem azért érdemes még egy orvoshoz elmenni, mert több szem többet lát :)


és csak próbálkozzatok bátran, amikor kedvetek van hozzá :)


[link]

2009. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A második hozzászólónak csak annyit, hogy csak az egyik petetvező átjárhatatlan, a másik tökéletes! Csak azt nem értem akkor miért nem sikerül? És miért lombik? Nincs valami gyógyszer vagy bármi más, ami segítene? Rendszeres ciklusok, általában van peteérésemis. Más nők egy petevezetővel annyi gyereket szülnek, amennyit akarnak, csak én vagyok ilyen szerencsétlen!!
2009. aug. 5. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok. Velem is ez a helyzet. Nyugodj meg lesz babád. Nekem külön orvos végzi az UH-t és a rákszűrést és egyéb terhességi konzultációkat. Az UH-s orvosom elmondta, hogy az egyik petevezető el van záródva, ott 96 %, hogy nem szülök a másikra akár 100-at is. Erre a másik orvosom kicsit rápirított, hogy miért mond olyan hülyeséget, hogy 96%, most jól megijeszti a beteget, emlékezzen a nemtudomén kinek az esetére, ahol teljes elzáródásokról beszéltek és visszajött terhesen még a műtét előtt.

Kicsit összevesztek előttem.:)

De mindkettő megegyezett abban, hogy spontán is jöhet a baba. Már másfél éve nem jön...úgyhogy megyek műtétre, utána kérek gyógyszeres kezelést, szeptembertől elkezdem az Arwen-tornát, gyógynövénykúrát tartok barátcserjével...és ha ez sem hoz sikert, akkor megyek inszemre..ha az sem...akkor jöhet a lombik.

De az jön utoljára nálam, az tuti.

2009. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!