Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek a családjában volt...

Akinek a családjában volt iker terhesség annak nagyobb az esélye rá hogy két babája legyen?

Figyelt kérdés

Elég furcsa lesz amit írok, de engem azért érdekel ennyire, mert nekem lett volna ikertesóm.

De anyukámnak és apukámnak olyan gén összeférhetetlensége volt, hogy ha fiú gyermek fogant meg olyan beteg lett volna, hogy anyukám elvetélt.

Mi két petéjű ikrek lettünk volna a tesóm mivel fiú lett volna így anyukám el is kezdett vérezni és bement a kórházba. Megállapították a vetélést a doktornő bent tartotta anyukámat éjszakára a kórházba és reggel megállapították, hogy én megmaradtam... :)

Kíváncsi lennék, hogy nekem így az átlagosnál több esélyem van ikerterhességre???

Első próbálkozós hónapba vagyunk és nagyon érdekelnének a vélemények... :)

Még egy hetem van a nem vártig...



2012. okt. 2. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mamám 2x szült ikreket (anyu anyuja), apu családjában is halmozottan fordulnak elő ikerszülések. Nekem 1 babám lett. :)
2012. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon sok terhesség indul ikerterhességnek. (többek közt az enyém is annak indult, az első, csak kb.. 8 hetesen elhalt a "B" baba).

De ettől függetlenül lehet bármi, lehet annak idején nekem is lett volna ikertesóm....

2012. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy kicsit több esélyed van ikrekre. De jól írja az előttem szóló, sokkal több terhesség indul ikresnek, mint ahány ikerszülés végül bekövetkezik. Szóval gyakran elhal az egyik.
2012. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Van családi halmozódás.

Nálunk:nagymamám szült ikreket,majd én,majd unokatesóm.

Állítólag női ágon öröklődik,és leggyakrabban két generációnként ismétlődik


M.

2012. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

szia! nekem apám iker és a párom nagyszülei is ikrek,de csak 1 babát várunk :) számolok a későbbiekben ikerterhességgel. sajnos én sem tudom mennyivel több rá az esély. állítólag ugrik egy generációt. például apám iker,de ugye apámtól anyámnak nem lettek ikrei,tehát egy generációval arrébb nekem lesznek nagyobb valószínűséggel ikreim. de ki tudja? :)

14 hetes kismama

2012. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az anyukámnak is van ikertestvére, a férjem apukájának is van ikertestvére, apukám első unokatestvérei között is vannak ikertestvérek, az egyiküknek is ikrei vannak, nekünk mégis egy fiúnk van.:) A nővéremnek is 1-1 gyereke van és a férjem első unokatestvéreinek is egyes gyerekeik vannak.:)
2012. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat... :)

Tegnap olvasgattam erről, de nagyon szélsőséges amiket írnak...

Volt ahol 60% esélyt írtak volt ahol 8%-ot...

Jó lenne beszélni egy kétpetéjű iker nővel, hogy neki lettek-e ikrei... :)

Éjszaka már olyan butaságokat álmodtam, hogy 5 babát hordtam ki... Egy kétpetéjű iker pár, egy egypetéjű ikerpár plusz még egy gyerkőc akinek nem volt ikertesója... :D Ja és persze mind fiú annak ellenére, hogy a párom azt mondta hogy de jó lenne ha kislány lenne... :D

Szóval eléggé foglalkoztat a kérdés... :D

2012. okt. 3. 07:39
 8/14 anonim ***** válasza:
A 60% elég elvetemült. Nekem van egypetéjű és kétpetéjű ikerpár ismerősöm is, mind nők. Az egypetejéűeknek 1-1 gyereke van, a kétpetéjűek közül az egyiknek van eddig gyereke, de neki is "csak" 1. Meg van a családban is, férjem unokatestvérének a felesége iker, már a 4. babájukat várják, de eddig még nem lettek ikreik. Úgyhogy lehet, hogy az átlagosnál kicsit több esélyed van, de az nem jelent semmit. Ne kattogj ennyire ezen.
2012. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akiket én ismerek ikreket (volt iskolatársak, gyerekkori ismerősök, ma már 30-asok), mindegyiknek csak 1-1 gyereke lett, már úgy értem, van, akinek 2 vagy 3, de egyiknek sem születtek ikreik. A munkahelyemen van, ill. volt 2 ikerpár, mindkettő lányok, mondjuk a 4-ből csak 3-nál van gyerek, de legalábbis egyelőre, nem születtek ikreik. Pk egypetéjűek, mind a 2 páros, még felnőttként is nagyon egyformák. Na jó, a frizurájuk más fazonú.
2012. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A 60%-ot én is nagyon elvetemültnek tartom, csak azért írtam, hogy egyes cikkek között mekkora eltérés van... :)

Szóljon mentségemre, hogy azért kattogok ennyire mert már évek óta vágyom kisbabára, csak meg kellett találnom azt az embert akit szeretek látom a közös jövőt és szívesen vállalnék vele közösen gyermeket.

Most végre eljött az idő így talán a kelleténél lelkesebb vagyok és nagyon buzgok... :)

2012. okt. 3. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!