Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezért nem jött össze a baba?...

Ezért nem jött össze a baba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál egy sima rutin éves vizsgálaton, hogy rendbe van-e minden. Megnyomkodta a hasamat és csinált egy hüvelyi uh-t. Amikor megláttam a monitoron egy kis gömb szerű valamit azt hittem összejött a baba. Erre mondja a doki hogy az egy ciszta... Nagyon megijedtem, azelőtt nem volt semmi problémán... Egy hónap múlva ha elmúlt a havim vissza kell mennem kontrolla h felszívódott-e a ciszta. Ha nem akkor nem tudom mi lesz, azt mondta megbeszéljük a továbbiakat, elég szűkszavú a doki. Szerintetek el fog tűnni? Volt már nektek ilyen? Felszívódott?
2012. szept. 25. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Szia!Nekem azt mondta a doki mikor egy kisebb cisztám volt hogy általában a vérzéssel együtt felszívódik a ciszta is.Szóval,ez nem egy komoly gond.Az a ciszta szerintem nincs ott régóta, ha gyógyszert se kaptál rá akkor semmi komoly, de szerintem a baba nem ez miatt várat magára.
2012. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kb. egy év múlva szívódott fel, már épp műtét előtt voltam. Nekem amíg megvolt a ciszta, nem volt mensim, peteérésem, így nem jött a babó. Most már öt hónapja rendesen mensizek. Ebben a ciklusban lesz hormonvizsgalat.
2012. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt már, ráadásul a 6 hetes babám mellett. Szerencsére felszívódott. Az orvosok azért szűkszavúak, mert nem akarnak ijesztgetni feleslegesen... Az ilyen ciszták az esetek nagyobb százalékában maguktól eltűnnek.
2012. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Remélem én is hogy semmi komoly! 25 vagyok és nem volt még semmi ilyesféle gondom. Most is csak egy rutinszerű vizsgálatra mentem és így derült ki. Szerintem sem lehet ott régóta, egyébként most a szokásos 28 nap helyett 18 napra jött meg és nagyon görcsöltem, ment a hasam és hánytam. De mindez kb. 1 óráig tartott az éjszaka közepén és utána már jól is voltam. Vasárnap 11 napra volt peteérésem és az is most olyan fájdalmas volt h mozdulni nem bírtam...vettem be gyógyszer és már utána semmi bajom nem volt. Lázam nincs. A vérzésem is olyan volt mint szokott lenni. Az mondta a doki h a peteérésnél lehet h nem jól repedt meg a tüsző és ezért alakult ki...vagy valami ilyesmit mondott. Hát nagyon remélem h megjött rendesen ahogy szokott és ha utána visszamegyek már nem lesz semmi...csak azért mégis megijed az ember ilyenkor.
2012. szept. 25. 14:41
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt a februári vizsgálaton, jó sokat olvastam róla minden szakkönyvben, mert úgy megijedtem, de nem kell, mert a: "a ciszták jönnek mennek".

Most voltam pár napja, már nincs ott semmi.

Remélem a "továbbiak" nem valamiféle drasztikus beavatkozást jelent...

2012. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

és ha nem múlik el 1 hónap után, akkor ugye nem egyből műtenek? várnak még valameddig? vagy adnak gyógyszert? annyi mondott tegyek meleget a hasamra meg nézzem 14:00 és 20:00 között h van e lázam. De eddig nem volt.


Ez áll a leletem:


echometes képlet látszik, melyen belül 2,7 x 1,9 cm echodús képlet is látható.

b.ov. 3,2cm x 2,2 cm.

Diganosis: Cysta ov.l.d.

2012. szept. 25. 14:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy 33x34-es cisztát találtak az egyik petefészkemben a nyáron, az orvos azt javasolta, hogy 2 hónapig szedjek fogamzásgátlót. Ha ennek hatására sem múlik el, akkor meg kell műteni. Kb. 2 hét múlva kell mennem ellenőrzésre, nagyon kíváncsi vagyok, felszívódott-e!
2012. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát szorítok neked, majd írd meg mi lett! Kérdezte hogy hogyan védekezünk és mondtam, hogy megszakítással vagy óvszerrel, de most h babát szeretnénk így sehogy. De fogamzásgátlót nem szedek és soha nem is szedtem.
2012. szept. 25. 16:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Köszi, majd megírom. Fogamzásgátlót én sem szedek - mert már nagyon rég óta babát szeretnénk -, de a lombik előtt sokszor szeretik alkalmazni. ...Nálunk is így kezdődött, csak miután kiderült, hogy cisztám van, azt tanácsolták, hogy 2 hónapig szedjem.

Remélem, mindkettőnknél felszívódik!!! :)

2012. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is :) és sok sikert a babához :) mi jövőre tervezzük! :)
2012. szept. 27. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!