Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tisztelt fórumozók! Szeretnénk...

Gyurcsánné kérdése:

Tisztelt fórumozók! Szeretnénk 3. babát. Ha gyed alatt esnék teherbe? és megszületne a gyed lejárta előtt. Vagy születés időpontja a gyed lejárta után esne. Hogyan lenne kevesebb jövedelem kiesésem. Köszönöm a segítség nyújtást. Gyurcsánné

Figyelt kérdés
1. gyermek:2008. 06.18. visszamentem dolgozni 2010. július 18-al. Kivettem a szabadságokat utána dolgoztam. Ismét teherbe estem 2010. december 31-ig dolgoztam, hogy meglegyen a biztosított napjaim.2011. 0715. második gyermek születése. Tgys kaptam, most gyedet. Bruttó gyedem átlagban 106 ezer.
2012. szept. 17. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is van, persze csak ha még él a munkaviszonyod.

Ha a gyed lejárta előtt születik: újra tgyás, majd gyed, összege ugyanennyi lesz.

Ha a gyed lejárta után:

1. gyesre mégy a kettő között - ha a gyes 6 hónapnál hosszabb, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz. Ez a legrosszabb megoldás.

2. gyesre mégy a kettő között - a gyes 6 hónapnál kevesebb, akkor a tgyás alapja lesz a gyed alapja is, vagyis a szerződéses béred (150 körül, igaz?) Ez kevésbé rossz.

3. mire betölti a 2 évet a nagyobb, addigra terhes vagy - elmégy táppénzre, (a nettó táppénzed adókedvezmény nélkül 76 ezer körül lenne), majd tgyás, gyed - ezek annyik lesznek, mintha gyed alatt szültél volna.

2012. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm
2012. szept. 17. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!