Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hamarosan érkezhet a baba,...

Hamarosan érkezhet a baba, véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hogy furcsálljátok majd, amit leírok, de muszáj megosztanom Veletek, mert nagyon örülök.

A Párommal babát szeretnénk, (ezt május környékén "döntöttük" el). Hogy mikortól próbálkozzunk kérdésre -sajnos az én munkahelyem miatt- várni kell egy kicsit, így úgy döntöttünk, hogy a februári menstruációt követően már nem védekezünk, hadd jöjjön a baba, ha szeretne.

Szeretném elmesélni, hogy a cigarettáról leszoktam május végén, a fogorvosi kezelést is elkezdtem, sajnos sok fogamat kell még rendbe rakatni, és a legjobb, hogy a fogamzásgátló tablettámból is a héten beveszem az utolsó 4-et, és elfogyott. Februárig az óvszerrel való védekezésre gondoltunk, vszínűleg ez is lesz. Olyan jó feladatnak érzem, a fogamzásra való felkészülést. November környékén felkeresem majd a nőgyógyászomat, hogy vizsgáljon ki, hogy minden rendben van-e velem. Vettem ovulációs teszteket, és elkezdem mérni az ébredési görbémet is. Egy csomó feladatom van -legalábbis úgy érzem-, mire a Babóka megfogan.

Csak el szerettem volna mesélni, muszáj volt valakivel megosztani a boldogságomat, mert ez számomra nagy öröm, hogy már ilyen közel van a baba, legalábbis a próbálkozás.

Akiknél úton van a baba, ott jó egészséget és boldog babavárást kívánok, akiknél már megvan, ott jó babázást, és akik még csak várják, ott kitartást kívánok!

Remélem, hogy senki nem szól le, mert ezt leírtam!


2012. aug. 20. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
SZerintem nagyon izgalmas dolog előtt állsz, nekem már van két gyerekem, de ha így készülsz meg fogsz őrülni amíg meg nem fogan a baba. És az is lehet, hogy nem sikerül elsőre. :)
2012. aug. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Azért nem gondolom, hogy megőrülök majd, amíg várok a babára, mert ezer milliónyi feladatot írtam össze magamnak, amit még pl. a lakásban meg szeretnék csinálni (pl. az összes szekrényt ár akarom pakolni, minden szekrényt elhúzni, stb. :-) ). Szval lefoglalom magam. Szerinted amúgy hülyeség, amit csinálok? Nagyon szeretném már, hogy megfoganjon a baba, de tudom, hogy van még tennivalóm (magzatvédő vitamin pl, nem is beszélve arról, hogy min. 3 hónap, amig a fogamzásgátló után várni kell)...
2012. aug. 20. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia kedevs kérdező!Itt a tükörképed!!Nem én írtam a kérdést?!Na, viccet félretévem pontosan ugyanezt csinálom, amit te, azzal a különbséggel, hogy én már felkerestem a nőgyógyászomat, csináltunk hüvelyi UH-t, eléggé hátrahajló a méhem, de rendben volt minden. Voltam fogászaton, mindent megcsináltattam, még egy teljes panorama röntgent is, hogy kizárjunk mindent.Ezt követte egy toxoplazma vizsgálat, mert van cicám. Sajnos még nem estem át a fertőzésen, de majd vigyázunk - mondta a doki.Én taval év vége felé kezdtem el a szervezetem felkészítését a baba fogadására, azóta letettem a kávét - nehéz volt, imádtam, csak az instant változatot iszom, keveset, sok tejjel. Szorgalmasan szedem a folsavat, B-vitamin komplexet.(nem igaz, hogy csak akkor kell, ha már kismama vagy, mert mire megtudod, hogy az vagy, már a legfontosabb szervek kifejlődtek!!!Folsav jelenléte nélkül, pedig nem biztos, hogy lezár a velőcső, akár nyitott gerinccel is születhet a baba). Engem is leszóltak, hogy ilyen hülyeséget, régen anyáink se készültek a gyerekre....hát nekem pedig a világon a legeslegfontosabb a majd megszületett kisbabám, mindent megteszek érte....Szóval örülök, hogy vannak még ilyen csajszik, akik ennyire odafigyelnek....én a férjemnek is adom a vitaminokat, és együtt készülünk, neki is kell az egészséges spermiumokhoz....Novemberbe belekezdünk, addig még vizsgáim vannak:-(sok boldogságot!
2012. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem hülyeség, menj el egy teljes vérképre is. :)

És a nődokihoz inkább most menj el, ha van vmi baci addig ki tudjon kezelni.


Csak azért írtam, hogy meg fogsz őrülni, mert ha ennyire várod lassan fog eltelni az idő:)

2012. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. A férjednek milyen vitamint adsz? Honnan tudod, hogy az jó neki? Orvos ajánlotta, vagy Te olvastad valahol?
2012. aug. 20. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Férfiaknak javasolt az E vitamin, erőt ad a katonáknak. Javaslom neked a 9hónap c. sorozatot Czeizel Endrével, segít a 3 hónapos felkészülés a terhességre rész az optimális családtervezési modellen belül. Én hasznosnak tartom, ha valaki előre felkészül, mi is hasonlóképp tervezünk! :) Sok boldogságot! Ne siettesd, ez az időszak is nagyon fontos :) éld át minden percét boldogan! :))
2012. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A férjemnek ugyanúgy folsavat adok, amit én is szedek, 3 mg-nak a felét, ennyi elég.B-vitamin komplexet szedjük mindketten, naponta egyet.Ezenkívül valóban E-vitamin, szelén, cink, nagyon fontosak a spermiumoknak, no cigi, no alkohol, ne stressz(na ezt nem tudjuk azért betartani...)Ne vegyen forró fürdőket, ne szaunázzon sokat, ne hordjon túl szoros alsógatyót.a meleg eléggé rossz hatással van a spermiumokra....és rengeteg vitamint, zöldséget, gyümölcsöt eszünk, mindig évszaknak megfelelőt.Vettem már egy nagyon jó könyvet - illetve többet is - várandósagra való felkészülést mutatja be, tele van hasznos tanácsokkal, és receptekkel, mit kell enni a 9 hónap alatt hogy babád mindent megkapjon....sok-sok sikert!!!!
2012. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!