Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas a Prolaktin szintem...

Magas a Prolaktin szintem (érték:738) ez akadálya a teherbeesésnek? A TSH-m már rendeződött!

Figyelt kérdés
A TSH-m 4 felett volt azt hittem emiatt nem jön a baba most sikerült 1,2-re visszaszorítani 75 mg Letroxot szedek viszont a mai vérvétel 738-as Prolaktint mutat.Ezt eddig nem nézték. Tehát akkor hiába rendeződött a TSH-m nincs nagyobb esélyem?

2012. júl. 24. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Magas prolaktin mellett nincs peterés. Nekem is ez a két érték volt magas. (prolaktin 700 körül, a TSH 4,8 volt). Endokrinológus elküldött terheléses cukor/inzulin vizsgálatra és kiderült, hogy IR-em van. L-thyroxint és Merckformint szedek kb. 4 hónapja, a legutóbbi eredményeim alapján rendeződtek az értékek, van peterésem is :)
2012. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gátolhatja. A szoptatás is ezért véd vmennyire a terhesség ellen.
2012. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kb ennyi volt, és a Merckforminnal, diétával (mert nekem is IR van) lement 200ra 6 hónap alatt.

Lehet, hogy azóta ettől is lejjebb ment, ez a héten derül ki.

Kérdésedre válaszolva: igen, akadályozhatja. Ugyanakkor itt is vannak kivételek, pl valaki szoptatási időszak (azaz magas prolaktin) alatt is teherbe eshet. De ők a problémamentes többszörös anyukák általában :)

2012. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Viszont eddig tehát még 5 hete normális volt a prolaktinom. Elképzelhető az is hogy terhes vagyok?? Ugyan volt mensim de nem túl sok és próbálkozunk babával
2012. júl. 24. 18:29
 5/7 A kérdező kommentje:
HCG-t nem néztek most de meg fogják ismételni és akkor nézik majd! Ha viszont nem akkor mennyi idő után jöhet a baba?
2012. júl. 24. 18:31
 6/7 anonim válasza:
Nekem az egekben a prolaktinom, és mégis van peteérésem. Ultrahanggal is figyelte a doki!
2015. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Most nézem, hogy 1000 éves kérdés . Sorry!
2015. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!