Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire befolyásolt benneteke...

Mennyire befolyásolt benneteket a babavállalás elhatározásában a szüleitek véleménye?

Figyelt kérdés

Pl. az én apukám megmondta szerinte akkor kéne mikor a munkahelyemen véglegesítenek - na de mikor lesz azt vajon, lehet soha!, aztán párom anyja mikor valahogy szóba jött, hogy suli mellett nem lenne jó (mert csináltam egy levelezőt, amit most fejeztem be, most nincs suli lehet hogy csak én vettem ki rosszul a mondataiból de ő mintha ő olyan 30 éves korra tenné...

Most 23 éves vagyok, és néha már nagyon vágyunk rá a párommal, ő már jobban úgy néz ki, én azonban azért még kértem kis időt (kb fél év így suli után) hisz nagy dolog ez, még kicsit félek, hogy valóban fel vagyok-e készülve,de tudom, hogy akarom, szóval mi már sokat nem akarunk teketóriázni,főleg itt is olvasva, hogy egyáltalán nem biztos, hogy elsőre sikerül is...

Szóval lényeg, hogy a szülők későbbet említgetnek, mint mi szeretnénk? Azonban én nem szeretném hogy bárki is befolyásoljon, mi döntésünk kell legyen, de másrészt rossz lenne ha nem örülnének neki, vagy azért igen?


Vélemények? Köszönöm!


2009. júl. 14. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

ráérsz még ha nem is 30 évesen de 3-4 év mulva. tök jó dolog a baba de inkább éljetek még egy kicsit mert ha megszületik nem olyan egyszerű elmenni bárhová is.

ha meg kicsit félsz akkor inkább emészd meg a dolgot és tényleg később vágjatok bele.

2009. júl. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Csak is akkor fojásolhat be a véleményük ha nektek az megfelel.Ne hallgass senkire én azt mondom mert ti ketten kell eldöntsétek.Igen,nay dolog a babavállalása de készülj fel arra is hogy nem biztos hogy elsö alkalomra már ott lesz a pocidba,szoval nagyon sok ember van aki évekig vár egy babára.Es ez természetes hogy azt érzed hogy félsz,meg hogy ugy érzed nem vagy még felkészülve erre,de nem is kell hogy legyél mert a Joisten adott 9 honapot arra hogy felkészülhessünk a babára,es hidd el az elegendö idö.Ne félj mert még nem is tudod hogy mitöl kell félj.Ha ugy érzitek el jött az idö hajrá,ne szoljatok egyelöre senkinek legalább is amig nem jött össze biztosan.A korod pedig megfelel az elso babának.Sok sikert kivánok.
2009. júl. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 vagyok,és májusban született meg az első babám.Van párom akit imádok,van egy szép nem túl nagy házunk....szóval mi már nem akartunk várni a babával.Különben is ha arra akarna várni valaki,hogy mindene meglegyen talán sosem lenne gyermeke.Az meg,hogy fiatal vagy cseppet sem probléma,talán sokkal türelmesebb tudsz lenni a picivel.Én élvezem az anyaságot és amiről esetleg le kellet mondanom/minden hétvégén buli/az eltörpül amellett amit ad.
2009. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban szerintem az számít, hogy ti, mint pár mit szeretnétek és az is nagyon fontos, hogy hogy álltok. Nem írtad, hogy a párod hány éves. A párod is készen áll biztosan? Anyagilag megtehetitek? Gondolom, hogy a lehető legjobb körülményeket akarjátok biztosítani. Nem mondom azt, hogy érdemes mindig azt mondani, hogy majd, majd..., mert tökéletes időszak nincs soha, de azért kell, hogy a saját lábatokon álljatok stabilan. Ha ez meg van és mindkettőtökben ott a szándék és biztosak vagytok a dolgotokban, akkor szerintem nincs értelme várni. Hát nehéz megmondani, hogy a szülők véleménye mennyit befolyásoljon, mert a szüleim nem szóltak bele ebbe. Nekem 22 évesen született a kisbabám (már akkor végeztem az egyetemen, szóval nem mondhatták, hogy ne). Ha te már nem jársz suliba, akkor szerintem nem gáz 23 évesen. A munkahelyeden ha véglegesítés nincs kilátásban, akkor lehet, hogy nem érdemes csak ezért várni. Esetleg a munkahelyen nem lehet megkérdezni, hogy mire számíthatsz? Én csupán emiatt nem várnék 5-6 évet.
2009. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

sziasztok

köszönöm az eddigi válaszokat

már két éve külön élünk amúgy (párom 31 éves), a kapcsolat magam már 6 éve tart, a ház saját (persze hitellel) de mindketten dolgozunk, csak annyi hogy a házon van mit befejezni. De szerintem kész soha nem lesz, mert milliók egyszerre soha nem lesznek a zsebünkben.

Hát igen ez-az, hogy mikor véglegesítenek, nem hiszem hogy valaki meg tudná mondani, és ezért én sem szeretnék várni, ha mi úgy érezzük, ne idegenek döntsenek róla...


Csak azt remélem ha mi úgy döntünk jöjjön, akkor azért a nagyszülők is örülni fognak annak ellenére, hogy ők későbbre gondolták volna... de hát végül is úgy mond magunknak szülöm nem nekik, nekünk kell tudnunk, egy jó szülőnek pedig legrosszabban is gyereke mellett kell lennie, akkor ekkor meg pláne nem?


Szerintem párom anyja azért lehet ilyen mert neki anno párom tesója véletlen jött nappali suli mellett...

De szerencsére nem erőszakosak a véleményükkel, csak mintha utalgatnának...


De igen, nekünk kell döntetünk

2009. júl. 14. 08:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem soha semmi ilyesmibe nem szóltak bele a szüleim, mindig tiszteletben tartották, hogy ez az én életem. Igy nem is befolyásolta a döntésemet/döntésünket.
2009. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én sem szeretném hagyni!

A párommal megbeszélt félévet kivárjuk és visszatérünk a témára a párommal. Addi gis élvezzük a kettest!

2009. júl. 14. 08:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki soha nem befolyásolt. Mindig a kettőnk dolgának tartottam.

Ha valaki megpróbált beleszólni az életünkbe vagy kritikát mondani udvariasan az értésére adtam, hogy ezt velem kerülje a jövőben.

2009. júl. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nehéz dolog de a ti döntésetek.Én 24 éves vagyok dolgozok,tanulok,építkezünk és terhes vagyok.A szülők bármiben támogatnak még az utólag kiderült rosz döntésemet is megértik.
2009. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!