Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha tablettát szedtem, mikor...

Ha tablettát szedtem, mikor kell tesztelnem?

Figyelt kérdés
Május 24.-én vettem be az utolsó tablettát (4 évig szedtem fogamzásgátlót), és rögtön elkezdtünk próbálkozni. Mivel nem volt rendes menstruációm, nem igazán tudom, hogy mikor kéne majd tesztelnem. Szerintetek mikor lenne ideális?

2012. jún. 9. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó tablettát amikor bevetted akkor elméletileg meg kellett utána jönnie a menszidnek.Azt hogy nem volt rendes menstruációd mire érted? Milyen volt? És mikor? Amúgy mindig az elmaradt menszi napján szoktak tesztelni, van aki hamarabb de ez egyénfüggő kinél mikor mutatja ki a terhességet. Ha 28 napos ciklussal számolunk akkor kb most lehetett peteérésed. A következő menszid meg az utolsó menstruáció első napjától számolva 28 napra kéne megjöjjön, ha 28 napos a ciklusod.
2012. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy nem volt normális, mert a tabletta csak megvonásos vérzést csinál, nem rendes menstruációt, ezért az ovuláció ideje is elég kiszámíthatatlan :S Van aki azt mondta, hogy ha abbahagyom a tablettát, rögtön azokon a napokon fogok ovulálni, valaki azt, hogy az elhagyott tabletta (nem)szedést követően 3 héttel stb, szóval eléggé össze vagyok zavarodva
2012. jún. 9. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
a tabletták abbahagyása után lehet hogy nem jön meg a vérzés hónapokig. Lehetnek pár hónap erejéig peteérés nélküli ciklusok.Van akinek egyből összejön a baba az abbahagyása után, de van akinek később. Ez egyénfüggő. így azt sem lehet tudni igazán hogyha nem tudod van-e peteérésed és mikor hogy mikor tesztelhess. Ha az abbahagyás után egyből megjön rendesen a menszid akkor könnyebben tudod mikor tesztelhetsz. De addig nem, legalábbis szerintem. igy sajnos nem tudok pontos választ adni. Végül is azt is lehet csinálni hogy az aktustól számítva 14 napra tesztelsz, de gondolom egy hónapban nem egy aktusotok szokott lenni, így ez már kizárható.
2012. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Akár megvonásos, akár nem, az utolsó vérzésedtől kell számolnod az új ciklust. Első körben számolj 28 napos ciklussal, és ahhoz igazítsd a dolgokat. Aztán majd meglátod, hogy hogyan alakul. Szerencsés esetben lehet hogy már nem is jön meg. :-)

2012. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg hőmérőzöl, vagy ovutesztet használsz, akkor elvileg tudhatod, hogy mikor van ovud. Attól számítva 14 nap kb. Én is így tudtam mikor kéne megjönnie tabi abbahagyása után. Nekem 35 napos lett az a ciklusom.
2012. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó mensi első napjától; számolj 28 napot elsőre. És egy kis pozitívum: én abbahagytam a gyógyszert és egyből sikerült a gyerek. Nekem kb. a közepén volt az ovum, így utólag nézve. Nekem 28 volt a ciklusom tabival, én az alapján számoltam és csináltam a tesztet.

11hkm

2012. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A tabletta alapján nekem szabályosan változott a ciklushossz, mindig 27, 29, 27, 29 és így tovább :D De olyat is hallottam, hogy valaki aznap ovulált, amikor nem vette be a következő első szemet. Elsőre akkor 28 nappal számolok. :)
2012. jún. 14. 13:49
 8/10 Manka68 ***** válasza:
Én majdnem 20 évig szedtem tablettát, és szerintem a maiaknál erősebbet. Az abbahagyása után is ugyanolyan óramű pontos 28 napos ciklusokat produkáltam, mint előtte. Kivéve, amikor pozit teszteltem. :-)
2012. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
sziasztok azt szeretném tudni hogy a párom 1 hónapig szedte a fogamzásgátlót és úgy döntöttünk hogy nekünk baba kell :) és azt szeretném megkérdezni hogy mi az a idő hogy terhes legyen ? hogy érdemes e már ebbe rögtön bele vágni :)erre szeretnék választ kapni tőletek.
2012. jún. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Manka68 ***** válasza:

Ne várjatok semmire. :-)

A tabi már nem véd, akár azonnal összejöhet. :-) De akkor se keseredjetek el, ha nem.

2012. jún. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!