Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor lehet teherbeesni?...

Mikor lehet teherbeesni? Mindenki a menstruációtól számított 11-14 napon esik teherbe? Vagy máskor is teherbe lehet?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem!az csak a 28. napos ciklusoknál lehetséges!

A peteérést a következő menstruációtól visszaszámolt 12.-16. napon számoljuk!Tehát egy 35 napos ciklusnál 19.-23. nap közt esélyes a peteérés!

De van akinek nincs peteérése egy egy hónapban,vagy egyáltalán!Lehetnek különböző hormonproblémák is ami akadályozza a terhességet!

A házi praktikák a ciklus/peteérés megfigyelésére:hőmérőzés,ovuteszt vagy orvosilag ultrahanggal,vérvétellel!

2012. jún. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 30 napos ciklusaim voltak, és nem szedhettem fogamzásgátlót, úgyhogy gumit használtunk. 28-án kellett volna megjönnie, 22-én úgy gondoltuk, hogy nem kell az a gumi. Most 4 hónapos a kisfiam. :-)
2012. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

EZ az elmélet, és ez is csak 28 napos ciklusokra igaz.

Viszont nagyon sok nönek rövidebb vagy hosszabb a ciklusa, ezen kivül nem mindig félidöben van a peteérés, hanem létezik spontán peteérés is.

Nagyon sok nö lesz terhes közvetlenül a menzesz után (a ciklus 4-6. napja), de olyan nap nincs, amikor nem lehet terhes, a menzesz elött, utána, söt alatta is lehetséges.

A félidöben a legtöbb nönek valamivel nagyobb az esélye a terhességre, de ez az egész.

2012. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem 33 naposak a ciklusaim,márc.26.-án kellett volna teherbe esnem,az orvosom szerint ápr. 1-én sikerült.Pedig pont akkor csak egy "jajj,de jól esnél drágám" kamatyra ugrottunk egymásnak a férjemmel:)Mégis úgy lett baba:)
2012. jún. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem ezt a számítást. Nekem eddig 5 terhességem volt, de egyik se középidőbe fogant. Vagy mensi előtt közvetlenül, vagy mensi után közvetlenül.

Szerintem ez nem számolható. Ha babát szeretnél akkor ne számolgass, hanem szeretkezz! Ezt mindenkinek tudom ajánlani :)

2012. jún. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 25 napos ciklusaim voltak mindig, EGYSZER úgy gondoltuk, hogy közvetlenül a menstruácó után (az elsö vérzésmentes napon) nem kell védekezni (óvszert használtunk egyébként), de azonnal teherbe estem és ikreim lettek.
2012. jún. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig 28 napos ciklusaim vannak és a 15-16. napon van pém. Ez sajnos emberenként eltérő.
2012. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!