Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » S. O. S. Mi a véleményetek a...

S. O. S. Mi a véleményetek a ciklus.hu oldalról? Gondjaim vannak

Figyelt kérdés

A ciklus.hu oldalon meg kellett adnom a ciklusaim hosszát (30naposak) A mensi hosszát (átlagosan kb 5naposak) a luteális fázis hosszát (ami ha minden igaz 16 naposak).

Folyton előrébb hozza ki az ovuláció napját mint ahogy én számítottam ki és nem tudom melyiknek higgyek, már ha egyáltalán jól töltöttem ki a kérdéseket. Nem értettem félre valamit.

Én abban a hitben voltam hogy, az utolsó vérzés első napjától számított, 14-dik napon van kb az ovum.

A ciklus.hu előrébb jósólja. Jelenleg pár napja fájnak a melleim és a hasamban folyton amolyan "mindjárt megjön" érzésem van. Nem tudom mire vélni. Érzett/tapasztalt már valaki ilyet ha babás lett? Vagy ha nem baba akkor mi lehet ez a fura fájdalom. Ha a ciklus.hu-ra hallgatok akkor akár baba is lehet és ez a 7-10 napos beágyazódási időszak lezajlott. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is


2012. máj. 14. 11:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm szépen a válaszod.

De ezt nem értem ezt a visszaszámlálást.

Több helyen olvastam már de a többség inkább előre számol.

Nekem szerencsém van mert pontosan mindíg az nap jön meg ahogy, kéne. Ez esetben 24-én.

Ha valakinek össze vissza-csúszva-késve jön meg az hogyan tudja ezen az alapon kíszámítani mikor van az ovu?

Én akarva akaratlanúl érzékelem mert egy mensi érzéshez hasonló érzés kíséri/jelzi.

Ahogy, jön úgy erősödik. Amellett a nyákot is akarva akaratlanúl nézed és bizony az is az előre számlást igazolja.

Amikor 3 hónapig ovuteszteket készítettem minden esetben közép ídőre mutatta az ovut + pozitívak voltak a tesztek pont a mensi elötti napokban.

Kérdeztem is a dokit az egyik szűrésen hogy, nem e csak a mensi miatt pozitív az ovu teszt de azt mondta hogy, nem.

Simán lehetséges hogy, a középidőn túl mensi elött is legyen egy peteérés.

Bár sokaknak minden 3 hónap mutatja ezt.

Na mindegy is. Nem lehet hogy, nem jól tudod a visszaszámlálást?

Nem akartam okoskodni de sokminden az előre számlálást igazolja helyesen.

MI a véleményed? Köszönöm ha megírod.

2012. máj. 17. 10:07
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9:52-es!

Bocsáss meg a megszólításért.:-)

Neked mikortól kezdődtek ezek a mindjárt megjön érzések?

A válaszod előre is köszönöm.

2012. máj. 17. 10:09
 13/14 anonim ***** válasza:

Az ovut előre nem lehet kiszámolni, csak nagyjából belőni.

Ami bizonyított, hogy ÁLTALÁBAN (persze ettől lehetnek eltérések, de 100 nőből 90 esetében ez igaz) a peteérést követő 14. napon válik le a nyálkahártya, ha nem ágyazódott be a megtermékenyített petesejt - vagyis 14 nappal az ovu után jön meg a menstruáció.


Értelemszerűen egy 28 napos ciklusnál a 14. napon valószínű a peteérés, de ennél hosszabb, vagy rövidebb ciklus esetén a peteérés is másik napon várható.

2012. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Én vettem egy ClearBlue terhestesztet tegnap így a 24-e elött amikor meg kéne jönnie.

Ma reggel elkészítettem és sajnos negatív lett.

Gondolkodtam ezen az elmúlt lassan majd 3 éven és össze vissza 2 alkalommal vettem tesztet mert úgy éreztem lehet ebből valami.

Nem akar ez a 3-dik baba összejönni. Nagyon nem.

Mostmár úgy gondolom ideje elmennem orvoshoz.

Persze tudom még nincs itt a 24-e de így hogy, lassan vagy már van is két hete hogy, ilyen mindjárt megjön érzésem van nem tudom megállapítani jön e vagy nem.

D gondolom a negatív tesztre jönni is fog.

Azon dilemmázok az orvossal hogy, én nem tudom tömködni a zsebüket pénzel.

Itt a két tündérkém még most mentek oviba.

Most van az hogy, el tudnék menni dolgozni márha találtam volna munkát stb....

Én nem tudom mennyit kell ezeknek fizetni vagy egyáltalán kéne e nekem fizetni.

Így esőre az sztk-s nődokihoz tudnék menni vagy a házidokimhoz.

Írjátok meg a véleményeket hogy, a 3 év után azért már ideáls meglátogatni egy orvost és egyáltalán ti mit hogy, kezdenétek a helyemben.

Előre is köszönöm mindenkinek.

2012. máj. 22. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!