Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » S. O. S. Mi a véleményetek a...

S. O. S. Mi a véleményetek a ciklus.hu oldalról? Gondjaim vannak

Figyelt kérdés

A ciklus.hu oldalon meg kellett adnom a ciklusaim hosszát (30naposak) A mensi hosszát (átlagosan kb 5naposak) a luteális fázis hosszát (ami ha minden igaz 16 naposak).

Folyton előrébb hozza ki az ovuláció napját mint ahogy én számítottam ki és nem tudom melyiknek higgyek, már ha egyáltalán jól töltöttem ki a kérdéseket. Nem értettem félre valamit.

Én abban a hitben voltam hogy, az utolsó vérzés első napjától számított, 14-dik napon van kb az ovum.

A ciklus.hu előrébb jósólja. Jelenleg pár napja fájnak a melleim és a hasamban folyton amolyan "mindjárt megjön" érzésem van. Nem tudom mire vélni. Érzett/tapasztalt már valaki ilyet ha babás lett? Vagy ha nem baba akkor mi lehet ez a fura fájdalom. Ha a ciklus.hu-ra hallgatok akkor akár baba is lehet és ez a 7-10 napos beágyazódási időszak lezajlott. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is


2012. máj. 14. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bocs a megfogalmazásért de egy kapal szart ér.

nekem nem vált be arra jo hogy vezetem s tudom mikorra várhatom a mesit ennyi

2012. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem baba :)
2012. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

figyelj, jó tanács! Ne higgy ennek a ciklus.hu-nak! Csak és kizárólag arra jó, ha vezetni akarod a hődet. Magadnak higgy és a tested jelzésének.


És amit érzel most, az akár lehet baba is!!! Bárcsak az lenne! Ha majd tesztelsz, okvetlenül írd meg az eredményt!!!

2012. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Az első válaszolómnak annyit szeretnék mondani hogy, akkor most hogyan lehet tudni, kiszámlni mikor van az az ominózus nap. Csak kb, nagyjából. Nekem a mensi napját sem jól mutatja mert mindíg 24-én jön meg, és a ciklus.hu 22-ére írja erre a hónapra. Szerinted ha áprilisban 24-én jött meg akkor mikorra eshetett az ovu napja.

Jó lenne ha végre tisztán látnám hogyan is lehet kiszámítani azt. Szívesen "meghallgatnám" a tapasztalataid is.

A kedves Másik válaszolómnak is szólnak e sorok.

És azt is visszakérdezném hogy, miből gondolod hogy, baba is lehet.

Te hogyan szoktál számolni?

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszaitokat.

Tudjátok a kicsikéimnél úgy jártam hogy, a mensim első napjától számoltam a 14-dik napot és össze is jött.

Aztán szerettem volna ha a harmadik baba is ilyen könyen menne de nem. Sokan azt mondják nem így kell számolni. És bizony a fejembe ötlött hogy, a véletlen műve volt hogy, kettőjüknél így sikerült.

Lehet előbb fogantak csak hát ugye ki foglalkozott komolyabban e kérdéssel, hiszen sikerül. Persze voltak próbálkozási hónapok de azért nem volt vészes.

Most meg sehogyan sem.

Még egyszer köszönöm ha van rám egy kis időtök.

2012. máj. 14. 12:31
 5/14 A kérdező kommentje:

Kicsit tartok ettől a mindjárt "megjön" érzéstől.

Nem volt ilyen a másik két babámnál.

A nemvárt napján volt egy csekélyebb hasonló érzés de ahogy, jött úgy el is múlt.

Most ez nem tudom mennyire normális.

Másnál volt e ilyen tapasztalat.

Na de szerinted mikor lenne érdemes tesztet készíteni?

Köszönöm a válaszod előre is.

2012. máj. 14. 12:40
 6/14 anonim ***** válasza:

A ciklus.hu általában jól húzza be a dolgokat, ha jó adatokat adtál meg. Pár hónap elteltével már a bevitt adatokból saját maga dolgozik, akkor már nem számít, mit írtál a kérdésekre.

Ahogy írtad is, az ovu KB a 14. nap van, de lehet előbb vagy utána is. A legpontosabban hőmérőzéssel és a nyálka figyelésével tudod megállapítani.

A "mindjárt megjön érzés" lehet babás tünet is, de jelezheti a közelgő mensit is. Nekem mindkettőnél megvolt ez az érzés. A mellfájdalom szintén lehet mindkettő jele.

Tedd fel a görbéd, hátha látunk benne valami "logikát" :)

K.

2012. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszolóm!

A ciklus.hu amikor elkezdtem már egy jó ideje mindíg előrébb hozta az ovut mint én.

Azért írtam be itt a kérdésben hogy milyen kérdésre milyen választ adtam hátha valami nem jó. Esetleg félreértem a luteális fázist stb... de most ide is bemásolom.:

A ciklus.hu oldalon meg kellett adnom a ciklusaim hosszát (30naposak) A mensi hosszát (átlagosan kb 5naposak) a luteális fázis hosszát (ami ha minden igaz 16 naposak).


Ezt adtam meg a ciklus.hu-n is. A luteális fázisra is szerintem jó adatot adtam meg hiszen ha a 14-dik napon van ovu és onnantól számolok a következő mensi-ig akkor 16jön ki. Szerintem oda is jó adatot adtam meg.

A ciklus.hu erre a hónapra 22-ére írja a mensit de szinte tuti biztos vagyok abban hogy megint 24-én fog megjönni.

És ha jól számol akkor miért nem ő is erre a dátumra hozza ki. Mi alapján számol nem értem.

Én görbét nem vezetek. Vagyis nem hőmérőzök.

Próbálok nem rákattanni erre az egészre.


Ezen a 3-dik babán 4 hónap múlva lesz 3éve hogy, próbálkozunk és nem értem miért nem jön.

Annyira nem rendszeres a nemiéletünk de azért már sikerülnie kellett volna.

Ennyi idő alatt.

Ez a fájásos dolog. Ez a mindjárt megjön érzés már egyszer előfordult nemrég valamelyik hónapban és ez a mensi-ig elkísért. A doki szerint a lehetséges oka hogy, nem szabadult ki a pete és a szervezet próbálkozik de akkor sem tarthatna ez mensi-ig.

Viszont ez a történet mellfájással kezdődött-

Rossz volt ha a bármi is hozzá ért.

Eztkövetően szépen bepárosult ez a mindjárt megjön érzés.

Jelenleg így állok és jó lenne magyarázatot találni eme dolgokra.

Szerintem jövőhéten csütörtökön kellene megjönnie. Vagyis nem megjönnie. Kénytelen vagyok várni addig de azért jó lenne válaszokra találni. Hasonló tapasztalat biztosan volt már ami esetleg segít megérteni a dolgokat.


Bocsáss meg hogy, ennyit írtam ráadásúl ilyen zavarosan.

Előre is köszönöm a válaszod. Ildikó

2012. máj. 15. 12:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Ildi!

Jól adtad meg az adatokat, nem is kételkedtem, csak azt vettem észre, hogy egy idő után a ciklus.hu saját maga számolja ki ezeket az adatokat. Pl. én 40 napos ciklust, 5 napos vérzést, és 14 napos luteális fázist adtam meg, és ez a hónapom így néz ki a c.hu szerint: (ápr.22-én volt meg) ovu május 30-án lesz, mensi júni 13.

Én hőmérőzök, meg nyálkát is vezetek, így tudom, hogy a peteérés már megvolt máj. 5.én, és nem kéne megjöjjön 19.én. A c.hu be is húzta 4 nappal később - visszamenőleg - az ovu csíkot, de szerinte a mensi továbbra is csak júniusban esedékes. Aztán ha majd beírom, hogy megjött, borul minden, és megint számol valamit...

Van egy gomb a diagramok alatt: ciklushossz, ott megnézheted, hogy milyenek átlagosan a ciklusaid, ha ott sem találsz eltérést, lehet írnod kéne a kapcsolattartónak, hogy nézzenek rá, nincs-e gond.

Én sem kattantam rá a dologra, de jó tudni, hogy mikor fog megjönni. Van hogy a ciklus elején nem is mérek, aztán a 15. nap körül kezdem és kb tudom, mikor fog megjönni.

A fájdalmakról meg nem mindig tudjuk, mi miért fáj, minden a hormonok miatt van szerintem. Nekem volt olyan, hogy tej folyt a cicimből. Azóta se, előtte se, csak akkor 3 napig. Ezeknek lehet oka egy nem kiteljesedett terhesség is, a szervezeted érzi, tudja, de te meg csak tüneteket veszel észre magadon, és ugyanúgy megjön, mint máskor. Két dolgot tudsz tenni, ennyiben hagyod a dolgokat, vagy jobban "rágörcsölsz", csak arra az időre, amíg megtalálod a kérdéseidre a válaszokat.

Hidd el, nekem egyik ciklusom sem "sima", a hormonjaim úgy játszanak velem, mint floki a lábtörlővel... :) és ez mindenre kihat sajnos.

K.

2012. máj. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Én abban a hitben voltam hogy, az utolsó vérzés első napjától számított, 14-dik napon van kb az ovum. "


Ezt rosszul hiszed, mert a peteérés kb. a KÖVETKEZŐ mensi első napjától VISSZAFELÉ számított 14. napon van. Ha 30 naposak a ciklusaid, akkor kb. a 16. nap és környéke.

2012. máj. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem akkor ilyen tüneteim voltak, akkor terhes voltam :) ez a mindjárt megjön érzés eltartott a 8ik hétig.
2012. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!