Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mégsem vagyok terhes?

Mégsem vagyok terhes?

Figyelt kérdés

Nem késett még a menzesem, de kb. 1-2 hete elég furán érzem magam. Eddig nem gondoltam terhességre, eszembe sem jutott, hisz 5 éve nem védekezünk és semmi :( Egy ideje nagyon erős a folyásom. Teljesen normális állagú és normális illatú, de nagyon erős. Tegnap reggel kíváncsiságból rákerestem a neten, hogy mitől lehet. Ekkor döbbentem le. A terhesség egyik nagyon gyakori jele. Úgymint a gyomorégés is. És ezzel is küszködöm már kb. ennyi ideje, pedig eddig sohasem volt ezzel problémám. Reggelente elkap a rosszullét, napközben könnyen elfáradok, szédelgek. És, ha még belegondolok, akkor az a bizonyos beágyazódásos barnázás is megvolt, csak én nem foglalkoztam vele (mármint, hogy egyik nap egy picit barnáztam). Illetve még egyéb tünetet is észrevettem magamon, hogy így elkezdtem tudatosabban figyelni a testem. Ma vettem és csináltam egy tesztet (Maria Romed), de egyértelműen negatív lett (bár pont ebéd után csináltam, miután egy csomó narancslevet megittam).

Járt már így valaki? Jövő héten csinálok majd egy másik tesztet is.



2012. máj. 5. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha még meg sem kellett volna jönnie a mensidnek ne csodáld, ha - a teszt. másrészt ha még meg sem kellett volna jönnie akkor a peteérésed lehetett 2 hete, amióta tüneteket észlelsz. így tuti nem terhességtől van. persze, lehetsz terhes, de nem a két héttel ezelőtti furaságok miatt. amikor meg kéne jönnie utána 2 nappal tesztelj reggeli vizeletből.
2012. máj. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem egyértelmű az, hogy meg kellett volna e jönnie még vagy sem. Nekem késés után 2 nappal negatív lett a tesztem,1 héttel a késés után teszteltem pozit. Szerintem türelem, ha késik pár napja akkor csinálj tesztet.
2012. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem késik, akkor a tünetek is nagyon koraiak (majdnem biztos, hogy nem a terhességtől vannak), és a teszt is.
2012. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Azért csináltam most tesztet, mert gyakori, hogy még 1-2 vagy több hónapig is megjön a menzesz. Annyi minden összevág, a sok tünet (amit ugye nem csak beképzelek, hisz tegnap reggelig fel sem merült bennem a dolog). De majd meglátjuk. 17-én kell megjönnie újból. Ha legközelebb tesztezek, akkor reggel fogom csinálni és semmiképp nem ilyen teszttel, mert erről nagyon sok rosszat olvastam :(
2012. máj. 5. 17:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Felesleges addig tesztelni amíg nem késik egy pár napot. És az is elég fura hogy mensi előtt két héttel már tüneteid lennének, hiszen akkor van kb a peteérés..ha kimaradt pár napot akkor tesztelj és reggeli vizeletből lehetőleg.
2012. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért az nagy tévedés, hogy gyakran menstruálnak a nők terhesség mellett. Eléggé ritka, főleg az időben jelentkező pszeudomenstruáció.
2012. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért teszteltem, mert, mint írtam van, akinek még hónapokig megjön a mensije. Szóval, attól, hogy még meg sem kellett volna jönnie, attól még lehetnék terhes, hisz lehet már múltkor is úgy jött meg, hogy terhes voltam. Vagy ugye pont a peteérésemkor voltam együtt a párommal és most lettem terhes. A teszt állítólag az 1 napos terhességet is kimutatja. Szóval ezért kérdeztem, hogy járt-e már valaki így.
2012. máj. 5. 17:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Ajjaj, nagy kavarodás van... Egy napos terhességet semmilyen teszt nem mutat ki, mivel a megtermékenyülés után leghamarabb 7, de inkább 10-12 nappal ágyazódik be az elő-embrió. Innentől kezd kétnaponta duplázódni a HCG mennyisége.


Amennyiben arra gondoltál volna, hogy az előző ciklusok valamelyikében estél teherbe, és menstruáltál mellette - akkor a teszt már a nap bármely szakában erősen pozitív lenne. Mivel nem az, ez a ciklus jöhet számításba, amelyben pedig a tüneteidnek nincs relevanciája, hiszen még nem lehet tünetképző az esetleges terhesség.


Annak az esélye, hogy a nők azon 0,0000000001 százalékba tartozol, akik normál menstruációt produkálnak élő terhesség mellett és a teszt sem jelzi ezt, már csak azért is nulla, mert a klinikai gyakorlatban van, hogy ilyennel egy gyakorló nőgyógyász sem találkozik. Tehát: nem valószínű, hogy terhes vagy, ha igen, akkor ebből a ciklusból, amihez a teszt még korai volt, a tünetek úgyszintén.

2012. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam. Akkor várok a következő menzeszig.
2012. máj. 5. 18:03
 10/13 anonim ***** válasza:
arra azért nagyon nagyon kevés az esély hogy terhes vagy és rendesen menstruálsz.de ahogy az előző is írta ha ez lenne a helyzet simán kimutatta volna a teszt bármikor. Nekem 12 nap késés után erős pozitív volt délutáni vizeletből.
2012. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!