Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szertnénk. Elkezdtem...

Babát szertnénk. Elkezdtem szedni folsavat. Elég ha folsavat szedek vagy szedjek azért még elvitet vagy a gravida jobb?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 18. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.Én nem szedtem semmilyen terhesvitamint,sem előtte,sem közben.Amikor kiderült,hogy babás vagyok,onnantól szedtem folsavat,a velőcső záródási rendellenesség kizárására,amit a doki javasolt.Szerintem a folsavat egyenlőre felesleges szedni,de miért nem beszélsz ezügyben a dokiddal?Drukkolok.14 hetes kismami
2008. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én az elevitet szedem kb. 3 hete.bár sajnos megjött.
2008. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én az Elevitet szedtem, szedem. De ezek a vitaminok nem a teherbeesét segítik elő. Téged töltenek fel vitaminnal. Nekem az Elevittől nem volt semmi bajom, van akinek nagyon komoly székrekedést okoz és ezért inkább a Gravidát választja.
2008. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Babát szerettünk volna ezért elmentünk az orvoshoz. A fogamzásgátlótól amit szedtem rendszertelenül véreztem mensin túl is. Így megbeszéltük hogy abbahagyom a tablettát és az első pillanattól szedtem a gravidát magne b6-ot folsavat (napi 1-et mindegyikből). Igaz a terhesség elején sokat hánytam viszont a gravida mindig bennt maradt.

Nekem csak jó tapasztalataim vannak ajánlom, hogy aki csak tudja szedje a babatervezés időszakában is.

33 hetes kismama

2008. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is elkezdtem hamarabb szedni a folsavat, mert hiszek a kutatásoknak, miszerint szinte teljes mértékben lecsökkenti a velőcső záródási rendellenességek előfordulását.Ártani nem árthatsz vele, hiszen vízben oldódó vitamin, a felesleget kipisiled, mint pl. a C vitamin esetében.Azt mindenki maga dönti el, h szed-e más kismama multivitamint, én nem szedtem.Ha megnézed, akár a tv-ben is, az elevit esetében is a folsav, és a vastartalom van kiemelve, mint elsődlegesen fontos hatóanyag.A többi alkotó csak sima vitamin, ill.ásványianyag, ami bármely multivitamin készítményben benne van.Nem kell mást tenned, mint elmenni egy drogériába, és a dobozok oldalán össszehasonlítani a feliratot, hogy mekyikben, miből, mennyi található.

Még táblázatot is érdemes készíteni.Pl.leírod, hogy az elevitben milyen alkotók, milyen mennyiségben fordulnak elő(ill. az a napi szükségkletet hány %-ban fedezi),és utána össszehasonlítod esetleg más kismama multivitaminnal, van belőlük jó néhány forgalomban.

Én sima multivitamint szedtem az elején, de nem minden nap, csak heti 2-3 szemet.Amúgy a folsavkészítmény, amit szedtem, még B6-ot, és B12-t is tartalmazott, ami nagyon fontos az idegrendszer fejlődéséhez.

Vasat sose szedj magadtól, csak, ha a laboreredmények indokolják, ill.a dokid mondja.Én a 26.hét óta szedem a vasat, mert addigra merültek le a tartalékaim.amúgy a baba úgyis elveszi tőled, amire szüksége van,a vasat is saját magad miatt kell szedni, h ne legyenek hiánytüneteid.

Én leginkább üzleti fogásnak tartom a rengeteg reklámot a vitaminok túlszajkózott jelentőségéről.Viszont a folsav sztem is fontos, elég sokat olvastam utána, és nincsenek ellentétes vélemények, nemúgy, mint a kismamavitaminok esetében.

2008. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 35 hetes vagyok,és a várandósságom felénél kezdtem el vasat szedni,mert nem volt valami fényes a vérképen.No meg magne B6ot az elején,mert néha rosszul voltam.

Sokan mondják,hogy a folsav baba előtt hasznos...ha kicsit utána nézel megtalálod,hogy mik a folsavban gazdag élelmiszerek,és azokból egy picit nagyobb arányban fogyasztasz,és máris jó lesz.(Dió,mogyoró,karfiol...talán tojás,de ebben nem vagyok biztos.)Meg mi a francnak dobnál ki annyi pénzt mesterséges vitaminokra,mikor jön a gyümölcsszezon,és teli lesznek a piacok friss hazai gyümölcsökkel???Onnét is ugyanúgy beviheted ami kell,és szorulást sem okoz,mint mondjuk sosaknál az Elevit.

2008. ápr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a folsav, amíg nem esel teherbe, táplálkozz egészségesen, fogyassz sok gyümit, zöldséget, aztán ha összejött a baba, akkor szedj valamit, de akkor sem muszáj. 13 heteske
2008. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapig szedtem az Elevitet, de nem estem tőle teherbe. csak arra volt "jó" hogy felszedtem 4 kg-t. már nem szedem, igaz babás sem vagyok.
2008. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok, ebből csak azt akartam kihozni, hogy szerintem ráérsz utána elkezdeni miután teherbe estél.mert nem tudhatod mikor jön az áldás és akkor nem dobod ki feleslegesen a pénzt.
2008. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!