Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges, hogy terhes? És...

Lehetséges, hogy terhes? És ha az, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Barátnőm 2 napja félve keresett meg, hogy már 3 hete késik neki (22 éves, sportol), és egy hete minden reggel epét hányt, és fél, hogy terhes. Vettem neki 1 tesztet (kazettásat), de az nem volt értékelhető. Vettem egy tesztcsíkosat is, csak azt még nem csinálta meg (mindig van otthon valaki náluk). Tegnap reggel óta bármit eszik vagy iszik, kihányja (kicsit fel is van fázva). Most volt egy hete a vizsgája az egyetemen, ami nem sikerült neki, tehát elég sokat idegeskedett. Elképzelhető hogy ezek ellenére nem terhes, hanem csak kimarad neki, vagy a stressz miatt késik? Tőlem várja a lelki támogatást, próbálom nyugtatni, hogy nincs semmi baj, de már én sem tudom mit higgyek. A "párjával" annyira rossz a kapcsolata, hogy nem is beszélnek 2 napja, a férfit nem is érdekli hogy terhes-e a barátnőm.


Ha kiderül, hogy terhes, mi következik? 100%, hogy el akarja vetetni, de nem szeretné ha kiderülne (a nővére egészségügyi dolgozó, ezért félő, hogy megtudja, ha elmegy orvoshoz a bnőm) Az abortusz költségeit természetesen a srác kifizetné, ha arra kerül a sor.


2009. jún. 18. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha a teszt pozitív lesz, el kell mennie dokihoz, hogy 100%-osan terhes e. aztán, gondolom ott kell szólni, hogy nem szeretné megtartani a babát.pontosan nem tudom, mert még nem volt abortuszom. ha ennyire nem akarja, hogy megtudja a családja, mennyen másik kórházba, csak ezt tudom mondani.
2009. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

szia!


Nehéz helyzet...Ha tényleg terhes akkor azt 3 hetes késésnél simán kimutatja a teszt. Kb. 5 perc, fürdőszobában is elvégezhető. Ha bebizonyosodik , hogy terhes , akkor nődokinál kell jelentkeznie, aki meg tudja vizsgálni, illetve tud pisitesztre beutalót adni, ami tutibiztos eredményt ad. Én nem szeretnék hegyibeszédet tartani az abortusz negatív hatásairól...elfogadom, hogyha nincs más lehetőség...de jól gondolja át. A jelen pillanatban egy nehéz döntés,de évekkel később lehet egy piszok nehéz súly is a vállán...

2009. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Szia!Hát amit most ide leírtál azok eléggé terhes tünetek!De csináljatok tesztet aztán irány a doki.Neki kell szólni.De az abortuszt csak akkor végzik el ha már van szívhang,addig várni kell.28 000 FT.-ba kerül és elötte nagyon sok tortúra van.Védőnőhöz menni,családsegítőkhöz stb.És a korházba is csak akkor veszik fel ha viszi a bizonylatot a befizetett csekkről.Szóval nem olyan egyszerű nem megy csak úgy hirtelen.
2009. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem privat orvoshoz menjen el a baratnod, es megmondja az orvos, hogy terhes-e.

Amugy pedig ha vesz egy tesztet, akkor kb. 3 perc alatt a furdoszobaban kimutatja neki a teszt hogy mi ujsag van. Vagy a wc-ben is megtudja csinalni.

Sokkal jobb ha szol otthon, neki sokkal konnyebb lesz elmenni is az abortuszra, es ha a testveres egeszsgugyi dolgozo akkor meg segitseget is kapna tole, nem biztos hogy lecseszes jar erte.

Lecseszes nem segit, megtortent a dolog, most ebbol kell a legjobbat kihozni amit lehet. Ha az abortusz a legjobb megoldas akkor azt, ha mas akkor az.

Szoval irany a doki, es majd o mindent elmond neki.

2009. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Vettünk tesztet, az első nem értékelhető, a másodikat holnap reggel csinálja meg (nem értem miért nem szólt, itt alhatott volna, reggel megcsinálja és okosabbak leszünk). A városunkban 1 kórház van, tehát másik városba kellene mennie abortuszra, hogy ne derüljön ki. Az édesanyja tanárnő, az apja meghalt. A "párja" kb
2009. jún. 18. 14:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Vettünk tesztet, az első nem értékelhető, és még nem szánta el magát hogy a 2.-at megcsinálja. Az édesanyja tanárnő, az egész város ismeri, így elég nagy balhé lenne belőle, hogyha kiderülne hogy terhes. A "párja" 14 évvel idősebb, elvált 2 gyerekes apuka. Eddig jól megvoltak, aztán kb másfél-2 hete romlott meg a viszonyuk. Azt hiszem 2x volt, hogy nem védekeztek, egyszer meg elszakadt az óvszer. Azért nem tudok neki lelkileg 100%os támogatást nyújtani, mert fiatalabb vagyok nála (4 évvel), de próbálok mellette lenni, mondtam hogy nekem bármit elmondhat, segítek neki mindenben, de nem tudom hogyan is zajlik ez (nem is szeretném megtudni ha nem muszáj).
2009. jún. 18. 14:16
 7/13 A kérdező kommentje:
A privát orvosra nagyon nincs pénze, a "párjával" meg nem áll szóba, hogy pénzt kérjen tőle.
2009. jún. 18. 14:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
az a baj ha nem akarja megtartani akkor mindenképpen ki kell fizetnie az abortuszt, de hogy a tasoja ne tudja meg mehet másik korházba ugyanannyiba kerül. a tesztet csinálja mg mielöbb, mert ha már 3 hete késik akkor 7 hetes kb, és 12 hét után már nem veszik el..a wc-n csak nem nyitnak rá..
2009. jún. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon gondolja meg a barátnőd mit csinál, már nem kislány nem kell úgy viselkedjen. Egy abortusz tönkre teheti az egész életét. Én 18 éves vagyok és 11 hetes terhesen elvetéltem. Majd ki kell tisztitsanak műtétileg. Ha valakit megajándékoznak egy babával arra vigyázni kell és óvni. Mert nem lehet tudni lesz e még rá lehetősége hogy a karjaiba fogja a saját gyermekét.
2009. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell leosztani. A magánügye megtartja-e, senkinek semmi köze hozzá.

Ezekkel a tünetekkel simán lehet terhes. De a tesztet minél hamarabb csinálja meg, akár azonnal is. Már kimutatná bármely napszakban. Menjen máshova orvoshoz.

Amugy ha nem is csinálja meg a tesztet csak orvoshoz megy, akkor is látszódna már a baba. És ennyir késés után amúgy se ártana megnézetnie magát egy orvossal.

2009. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!