Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyibe kerül, ha 16 évesen...

Mennyibe kerül, ha 16 évesen el szeretném vetetni a babámat? És hány százalék esély van arra, hogy a kaparás után többet nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 10:26
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Védekeztünk de a gumi lecsúszott :S visszahúzta csak félünk, hogy hozzáért a kezével az előválladékhoz és ahogy visszahuzta "rákente" a gumira...Azért félünk ennyire mert már 2 hete meg kellett volna jönnie...(Amúgy mindig szokott késni)
2008. ápr. 16. 15:20
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Na akkor először is csinálj egy tesztet, hátha nem is kell ezen tovább gondolkozni! :-)

Ha mégis babát vársz jól gondold meg, mit teszel. Egy baba a legnagyobb öröm, és boldogág az életben, ugyanakkor felelősséggel, alkalmazkodással, és lemondással jár!

Nekem is van egy ismerősöm, aki 16 évesen esett teherbe. Megtartotta a babát. Hát nem egy leányálom az élete... A párjával már nem jönnek ki jól, állandóan főzni, mosni, takarítani, a párját körülugrálni, a picit elátni... Lássuk be, most 18 éves, és egy átlag 18 évesnek nem ilyen az élete, nem élte ki magát, egyszer járt életében szórakozni, korábban az édesapja nagyon szigorúan fogta, és ezért is menekült a párjához, és akarta mindenáron a babát. De csövörből vödörbe esett..., sőt.... Persze, lehet neked jobbak a körülményeid, és a családod esetleg tud támogatni, akár érzelmileg, akár anyagilag! A Te életed, ezt a döntést elsősorban neked kell meghozni, mert a lelkiismereteddel senki más nem tud elszámolni....

Nem könnyű a helyzet, de a szüleid elé kell állni, és színt vallani, tudod, vannak helyzetek, amikor vállalni kell a felelősséget, és azt hiszem, ez pont egy ilyen helyzet!

És ne vess el még egy lehetőséget sem: az örökbeadást, mert tényleg nagyon sok párnak nem lehet saját babája, és ők mindet megadhatnának neki.

Az abortusz én is úgy tudom, olyan 25.000 Ft körül van, de ha szociálisan rászoruló valaki, akkor jóval kevesebb. A statisztika szerint bár csekély az esélye, de előfordulhat, hogy többet nem lehet babád!

Kívánom, hogy meghozd a lehető legjobb döntést, ha + lenne a teszt!

33 hetes kismama

2008. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
csinálj tesztet minnél előbb, ha abortusz mellett döntenétek, nehogy késő legyen!!!
2008. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Csinálj tesztet szerintem is, de ha netán negatív, azért ne nyugodj meg, menj el dokihoz is. Ezt azért mondom, mert nekem 5 hetes terhességet még nem mutatott ki az egyik legjobb minőségűnek mondott teszt.

A jövőben pedig figyeljetek oda. Ha ezt megúsztátok, még akkor se biztos, hogy mindig szerencsétek lesz. Mondjuk szerintem 16 évesen még elég fiatal vagy a szexuális élethez. De legalább felelőtlen ne legyél. Ha terhes maradsz, akár megtartod, akár elveteted - ez utóbbinak én amúgy nagyon ellene vagyok - mindenképp egész életedre kihat majd.

Minden jót, remélem, nem lesz semmi gond!

2008. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

csinálj tesztet!

ha pozitív, nagyon kérlek szüld meg! ha nem akarod megtartani add örökbe! annyian vagyunk, akik arra várunk, hogy örökbe fogadhassunk egy kisbabát. ma már több egyesület is segít neked ennek a lebonyolításában. (Gólyahír, Alfa, Bölcső) keress rájuk a neten.

Gondolok Rád!

2008. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Szia! 16 éves vagyok é is és van egy közel hat hónapos kislányom. A párommal nem terveztük de nem bántűk meg hogy megszületett. 2 napja voltam abortuszon mert teljesen véletlenül ismét terhes lettem. Nagyon nagy lelkiismeret furdolásom van miatta de sajnos az anyagiak nem engedték megtartani. A műtét alatt mem éreztem semmit mivel alattak de miután felébredtem piszkosul fájt a hasam. Én azt javaslom szólj a szüleidnek és beszéljétek meg! Én leginkább azt javasolnám hogy tartsd meg mivel az első gyermeket ha elveteted jobb az esélye hogy komplikációk léphetnek fel illetve sokkal fájdalmasabb. De majd a szüleiddel eldöntitek hogy nektek mi a legjobb. Azért gondold át. l
2013. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!