Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyibe kerül, ha 16 évesen...

Mennyibe kerül, ha 16 évesen el szeretném vetetni a babámat? És hány százalék esély van arra, hogy a kaparás után többet nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 10:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
szia én ugy gondolom hogy ez a te életed és nem szép dolod hogy mások azt mondják szüld meg..nekem is volt abortuszom és azota most várom a 2. babámat..most már nem kaparnak,annak az idönek vége.vákumoznak ezzel nem sértik a méhedet..ugyhogy nem kell félned attol hogy nem lesz több gyereked.ezt mindenképp át kell gondolnod.én 16 voltam amikor az elsö lányommal terhes lettem.megtartottam és nagyon sok mindenröl lemondtam.soha nem bánom meg mert ö világon a legfontosabb nekem..ha a szüleid párod támogat akkor nincs gondd tartsd meg mert tanulni te is tudsz majd baba mellett is akár..de ahhoz háttér kell..nekem meg volt-..neked?
2008. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
40%
ja és utolag az abortusz tavaly ütötte a 30-at--.de diákoknak asszem féláron van...
2008. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

18 ev alatt 4% az eselye arra, h komplikacio lep fel abortusz utan.yeid

Azaz 100bol 4szer.

Remelem, segit a dontesben.

En (bar anya vagyok) azt tanacsolom, jol gondold meg, 16 evesen tudod-e vallalni.

Nagy valoszinuseggel lehet meg babad, lehet, h rosszabbat teszel neki es magadnak, ha megszulod.

Jarj utana pszichologushoz, h feldolgozd.

Minden jot!

2008. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Háát a párom azt mondta hogy az sem jó ha megtartjuk az sem ha elvetetjük...Ő 23 éves lesz szeptemberben....Én ugye 16...Nem tudom...Egyenlőre nem merek szólni a szüleimnek :S
2008. ápr. 16. 11:18
 15/26 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Szépen kérlek!!!!Mond el a szüleidnek!!!!Nagyon átkell ezt az egészet gondolnI ÉS EBBEN AZ Ő SEGITSÉGÜKRE IS SZÜKSÉGETEK VAN!!!!!!
2008. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Azért ez már nem az ötvenes évek, ahol abortusz (nem kaparás) után nem lehet gyerek! Bármi előadódhat persze, de az esély erre elég kicsi. 21. század!! Tehát fejlett orvostudomány, és rendkívül fejlett fogamzásgátló eszközök állnak bárki rendelkezésére.
2008. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképp beszélj a szüleiddel és minnél hamarabb. Egyébként kell az ő beleegyezésük is,ahoz,ha el akarod vetetni. Szóval kikerülni nem tudod őket.

Előfordulhat,hogy nem lehet utánna gyereked,de kicsi a valószínűsége. Az árat én is ugy tudom,hogy 25 ezer forint körül van,de ilyenkor sokmindent figyelembe vesznek,amivel csökkenhet az összeg.

Én csak egyvalamit szeretnék kérdezni. Védekeztetek?

2008. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
ez érdekes!a múltkor volt egy ilyen"kaparásos"kérdés.a válaszolók 90%-a le cigányozta,lehordta mindennek a kérdezőt,hogy mi az hogy kaparás!teszem hozzá,a lány román volt!érdekes,most senki nem ír durva kommenteket!!!ezen azért meg döbbentem!érdemes a keresőbe beírni,és megnézni azokat a hozzá szólásokat!úgy látszik nem a "kaparás"hanem a román szó váltott ki ellenszenvet.azért ezt nevetségesnek tartom!
2008. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nekem 15évesen volt abortuszom és mostmár örülök h nem tartottam meg.Tanultam befejezte az iskolát,szép évek teltek el azóta.Igaz h én hónapokig nem tudtam feldolgozni,ha megláttam egy kisbabát sírógörcsöt kaptam szó szerint.De aztán egyre tompult ez a fájdalom és arra gondoltam h lehet még gyerekem,és jobb h nem szültem egy olyan embernek akkor.

Azóta most vagyok 41hetes terhes,problémamentes terhességgel a hátammögött,és most töltöttem a 22-t.

Nekem akkor 7éve a teljes ár lett volna 22000.-,de ha nincs meg az anyagi háttér a családban akkor szociálisan itt is rászoruló lehetsz és így nekem 5000.-volt.

Anyának is volt neki sikerült ingyen.Egyébként tényleg már akkor is vákummal csinálták,utánanem is fájt,műtét után 4órával anyával sajátfelelősségre haza is mentünk./mert elvileg megkellett volna várni a 8órát utána./Kb.másfélhétig véreztem utána de a lelki traumán kívül nem volt semmi bajom!

Viszont nekem fel sem merült h megtartsam,mikor anyának elmondtam már másnap vitt a nődokihoz intézni a dolgokat.És nem is beszéltünk róla.Így könnyebb volt.

Viszont ha melletted ott van a párod és biztos a kapcsolatotok lehet h akkor sem kellene megtartani.De ez már a ti döntésetek.Én csak magamból indulok ki.

Remélem segítettem.

2008. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
64%
Amikor középiskolás voltam az egyik osztálytársnőm 16 évesen szült.Egy évig magántanuló vol,a negyediket pedig velünk együtt fejezte be és le is érettségizett.A babát reggel bölcsibe vitte,utána pedig jött a suliba.Azóta is együtt van a párjával és nemrég született meg a második gyereke!Szerintem boldogok!
2008. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!