Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méregtelenítés a terhesség...

Méregtelenítés a terhesség első heteiben még lehetséges?

Figyelt kérdés
4 hetes terhesen (még nem tuti) még belefér szerintetek, hogy hetente egy napig csak gyógyteázzam, hogy ezzel picit méregtelenítsem a szervezetem, vagy már elkéstem ezzel az ötletemmel. Épp most terveztem méregtelenítést, nagyon időszerű lenne, de most meg lehet, hogy pici babánk lesz, és nem merem. Bár úgy tudom 6 hétig nincs összeköttetésben az anyával a baba.
2012. ápr. 6. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Valóban a hatodik hét előtt a baba még nem csatlakozik az anya vérkeringésére, így elvileg tarthatsz böjtnapokat. Szerintem ha még nem maradt ki, pozi teszted sincs, akkor nyugodtan csináld, ha most 4 hetes vagy a jövő héten úgyis kiderül elméletileg.

Így szokott ez lenni, én fogyózni kezdtem, amikor jött a baba

25 hkm

2012. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. ápr. 6. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én aznap fejeztem be egy 9 napos méregtelenítést amikor megtudtam,hogy babát várok.Este letelt a kúra és eszembe jutott,hogy 5 napja késik a menzeszem.Csináltam egy tesztet és most van egy 20 hónapos kisfiam.
2012. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyógyteák kontraindikáltak terhességben, és bár biokémiai kapcsolat nincsen még közöttetek, nem ajánlott.
2012. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, az utolsóhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy nem minden tea kontraindikált (ha már ezt a szót kell használni). És ilyen korai terhességnél meg pláne.

A későbbiekben, ha valóban van magzat, akkor a málnalevél teát a 36 hétig nem szabad inni, csalán teát, és egyéb vízhajtót pedig nem javasolt, mert csökkentheti a magzatvizet.

Továbbra is azt gondolom, hogy ha most egy napot tart, attól még egy egészséges, életrevaló magzatnak nem lehet baja.

2012. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne ezt a szót használni?:)

A klinikai gyakorlatban a legegyszerűbb kamillán kívül semmit nem ajánlunk, tekintve, hogy kiszámíthatatlan a hatóanyag tartalma, és amennyiben méregtelenítéshez használt teáról van szó, az anyagcserére gyakorolt bizonytalan hatása végképp ellenjavallottá teszi (ha már a kontraindikált szó nem jó). Hiszen nem elszigetelten, hanem komplex rendszerben fejti ki a hatását. De ez csak az én véleményem, ettől nyugodtan lehet inni, ha valakinek ez halaszthatatlan.

2012. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kamillatea is tökéletes erre a célra. Akkor azt választom. Köszönöm mindenkinek!
2012. ápr. 6. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!