Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszeminációs terhességnél...

Inszeminációs terhességnél gyakoribb a vetélés százaléka? Jobban kell vigyázni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak laikusként gondolom, hogy ugyanannyi esély, mint normál úton való teherbe esésnél.

1. ha belegondolsz, aki az inszeminációig eljut, az már önmagában hordoz magában némi sikertelen előzményt, ami nem feltétlenül vetélés, de sikertelen hónapok egymásutánja

2. előnye, hogy az inszeminációnál vigyáznak rád, hiszen vérvételek, vizsgálatok előzik meg a beavatkozást, ami szintén steril körülmények között történik kikerülve a méhig vezető szakaszt, ami szintén hibaforrás lehet a megtermékenyülés sikerességében

3. végülis stimuláció történik, ebből a szempontból lehetnek szintén kockázatok, de nem olyan jellegű, ami összefügg a terhességgel,

így nem hinném, hogy jobban kellene vigyázni, ez még mindig alkati dolog, de karban vagy tartva, nemúgy mintha felderítetlenül spontán próbálkozik valaki.

2009. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, alapból veszélyeztettt vagy, mert a meddőség oka ami hormonális általában is rejt kockázatot, és mivel nem természetes szelekció mellett, hanem laborban fogan a baba sokkal nagyobb a rendellenességek (pl. Down szindróma) kockázata. DE ha megfogan már lehet sőt kell is örülni, DE minden vizsgálatnál mondani kell és kérdezik is, hogy lombikban fogant!
2009. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyit azèrt hozzàtennèk ,hogy az inszemnèl a megtermèkenyülès nem a laborban törtènik. Különben nem gondolom ,hogy nagyobb lenne a vetèlès kockàzata. Persze aki màr eljut az inszemig ,àltalàban sok havi vagy èvi sikertelen pròbàlkozàson van màr tùl, ezèrt valòszínüleg sokkal jobban vigyàz majd magàra. Mi is megyünk nem sokàra inszemre ès nagyon bízom benne.
2009. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!Nem kell jobban vigyázni,de mivel aki inszemmel esik teherbe,az jobban vigyáz magára,hiszen már nagyon várt a babóra.

Nálunk mindkettőnkkel minden rendben van,mégsem estem teherbe.

Az első inszeminációnk sikeres volt.Vigyáztam magamra,táppénzen voltam,de sajnos nem maradt velem.

Kérdeztem a dokit az inszemmel fogant babák vetélési arányaira.Azt mondta nem nagyobb a vetélés,mint spontán terhességnél.Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert!

2009. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez a 2. válaszoló...

Az inszem nem lombik. És az oka nem hormonális ok miatti meddőség általában. De legalábbis nem mindig, most meg ebben az esetben fogalmunk sincs róla.

Én is arra gyanakszom, hogy mivel nincs, vagy kisebb a természetes szelekció, ezért nagyobb lehet a veszélye a vetélésnek.

2009. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!