Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés egy alkalmi...

Teherbeesés egy alkalmi drogfogyasztótól?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el, nehéz lenne minden körülményt ilyen rövid helyre leírni.

Nagyon szerelmes vagyok a páromba, ő megígérte, hogy leteszi a drogot (kb havi 1-2 alkalom bulikon, speed, ex fű),mert kisbabát szeretnénk. Volt, hogy hosszabb ideig is kibírta, de néha néha azért elbotlott. 2 éve próbálkozunk. Semmi. Nem bírom elhagyni.Gyerek nélkül sem szeretnék élni, már 34 vagyok. A spermát mennyiben befolyásolja a drog? Biztos beteg vagy visszamaradott lenne a gyermekünk? (Van életképes spermája a vizsgálat szerint) Dokitól nem merem megkérdezni. Én soha nem drogoztam, nem iszok, nem cigizek, egészségesen táplálkozok, vitaminokat szedek.


2012. márc. 15. 08:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden körülmény csak kifogás.

Én is csak azt mondom amit mindenki... drogosnak gyereket??? Örülj és adj hálát, hogy nem estél teherbe! Én értem, hogy nem tudod eltartani magad, én se tudnám egyedül, de szerinted a drogos pasid akinek fontosabb a buli meg a drogok mint te meg a gyerek, az vajon mit fog szólni egy fogyatékos gyerekhez? Úgy otthagy hogy pislogni se tudsz és akkor hogy fogod eltartani magad és a gyereked aki beteg?

Ne már, hidd el ez nem a körülményeken múlik, csakis rajtad.

2012. márc. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem a párom mentegetésére, mert már előttem is van a kommentetek, hogy kit akarok becsapni..., de ismerni kellene azért valamennyire, hogy egyből mindennek lehordják egyesek. A kérdés egyébként sem a személyéről szól. Amúgy pár szó, akit érdekel. A belét kidolgozza, napi négy óát tölt ingázással a munkahelyére és haza, feladta a pesti életét, hogy együtt legyünk. Itthon is minden munkát megcsinál ellátja az állatokat, növényeket gondoz. Próbál megfelelni, a cigit is a letette, mert én nem dohányzom, akaratereje is van, csak a hülye haverok viszik bele, de még arra is ráált, hogy sokszor visszamondja, ha elhívják valahova, pedig a barátok... Tehát látom, hogy küzd és akar, ezért is olyan nehéz, ha egy olyan link semmirekellő lenne, mint néhányan feltételezik össze sem jöttem volna vele.
2012. márc. 15. 09:33
 13/21 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva, bocs a helyesírási hibákért, nehogy még ebből is valaki feltételezéseket vonjon le :(
2012. márc. 15. 09:36
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, hogy jó ember a párod. A legtöbb függőségtől szenvedő ember szimplán túl gyenge, túl érzékeny. Ezt bizonyítja ez a részmondatod is: "csak a hülye haverok viszik bele". Magyarán a párod befolyásolható, nyilván őt is vonzza, hogy majd egy kis speedtől milyen jó lesz a buli.

A kérdés, hogy lehet-e beteg a gyereked a drogos pasid miatt, túl van tárgyalva. Lehet.

De tételezzük fel, nem lesz az. Akkor is, hogy fog az apja példát mutatni neki? Hogy tilthatja majd el a drogoktól, ha ő maga is drogfüggő? Hogy akarod ilyen környezetben megóvni? Ha nem is lesz drogos, gyűlölni fogja az apját, amiért egy gyenge jellem, amiért fontosabbak a bulik, meg a fű, mint mondjuk az ő szalagavatója, vagy a ballagása.

Azt se felejtsd el, ha beteg gyermeked születik, örökké magadat fogod okolni, hogy hogy lehettél ilyen hülye, hogy gyereket szültél egy drogosnak.

Amúgy a legjobb lenne, ha orvossal beszélnéd ezt meg.

2012. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
Én ezt máshogy látom... Leszögezem, hogy soha még füvezni se füveztem életemben, a párom meg mondjuk évi 2x a havarjaival. De szerintem aki havonta 1-2 alkalommal könnyű drogokat használ, az aztán nem drogfüggő. Jobb lenne, ha szintetikus cuccokat nem nyomna, de szerintem ettől nem károsodik különösebben a spermium-állomány, a természetes szelekció pedig működik, és nem a károsodottak fognak célba érni... Nekem van olyan ismerősöm, ahol a srác napi szinten füvezik, 2 gyerekük van, semmi bajuk. Én a helyedben rákérdeznék egy dokinál, hogy orvosilag mit gondol.
2012. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

az én párom is drogozott, mikor megismertem. Kb. fél év után, mikor már tudtuk, hogy komolyra fordult a dolog kettőnk között, kértem, illetve ultimátum adtam és komolyan gondoltam.Most már tudom, hogy egy szenvedélybeteg szenvedélybeteg marad. Ezt tudatosítsd magadban! A lényeg, hogy ő teljesen leállt a drogokról, bulikról, ivásról. a haverokat is leépítette, így teljesen absztinens, már vagy 15 éve. van is 2 gyermekünk (6 és 4 évesek). Imádja a gyerekeinket, ő is nagyon jó ember, nagyon szeret minket, de ugyanúgy van szenvedélye, méghozzá kettő is, a sport és a munka, a munka és a sport... a sport legalább kompenzálja a munkával járó stresszt, de amikor pici volt a babánk,akkor rengeteg feszültség volt kettőnk között amiatt, hogy amikor itthon kellett volna lennie és segítenie nekem, akkor is elment csak futni 25 kört... áááá szóval voltak nehézségek. mostanra azért már kezd valahogy egészségesebb mederbe úszni a dolog, kiegyensúlyozottabbá válni, de nyilván ő is egyre idősebb, nyugodtabb, érettebb (ahogy én is)

Amíg drogfüggő - mert ez az - addig biztosan BETEG, pszichésen mindenképpen. Ne csapd be magad. Még akkor se, ha társfüggő vagy. Nem lesztek így család. Hidd el, ha majd tényleg ő is gyereket akar, úgy igazán,akkor meg fogja tudni tenni, hogy leáll a káros szenvedélyekkel.

2012. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha újra meg újra visszaesik ,akkor már függő!

Sajnállak téged,de hidd el vannak férfiak akik szintén mindent megtesznek azokból amit a párod megtesz mégsem drogoznak.

És nagyon sok egyedülálló becsületes pasas van,akinek szűlhetsz gyereket.Akik vágynak gyerekre és mindent megadnának egy olyan núért aki vállalja a gyereküket.Nem számít h 34 vagy.

Ha elfogadod ezzel a hibájával ,akkor sosem fog változtatni.

Hogy van életképes spermája,az nem jelenti azt h egészséges gyereket is tud nemzeni,mert sajnos a beteg gyerek is életképes spermiumból lesz.

Hogy nem maradtál eddig terhes az azért is lehet,mert a szervezeted ellenőrzi és elpusztítja a beteg magzat kezdeményt és kimenstruálod mintha mi sem lett volna.

De ha egyszer nem veszi észre akkor megmarad.

Van esély rá h egészséges lesz ,de kevés.

Ha a gyerek kedvéért sem volt képes leszokni,akkor ez csak súlyosbodhat.Belekeverheti majd a te italodba is.

Meg is ölhet drogosan téged is a gyereket is,szóval vegyél magadon erőt.Ne rakd ki egyből,hanem picit távolítsd el és adj időt magadnak ismerkedni.Miatta nincs időd!!!

2012. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,javítok:egy olyan nőért aki vállalja a gyereküket
2012. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam az összes hozzászólást.


A 7. válaszolóval TÖKÉLETESEN egyetértek, annyit még hozzátennék, hogy mit mondasz a gyerekednek, hogy Apa miért drogozik, vagy majd együtt nyomják Apával a speedet suli után?


Biztos, hogy kell Neked gyerek? Most? És ettől a férfitól? Na ne nevettess...

Ha két diplomával zsíroskenyéren élsz úgy hogy a párod a fele fizuját hazaadja, akkor hogy fogtok egy gyerkőcöt felnevelni? Ja,hogy drogra futja? Az más...

No comment.

2012. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Beteg LEHET a baba, de nem törvényszerű! Az egyik volt osztálytársamnak is nemrégen született meg a lánya, pedig apuka füvezik. És a kicsi egészséges... Ez csak egy ellenpélda, hogy lásd, így is van akinek egészséges gyermeke születik!
2012. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!