Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az inszeminációt is megelőzi...

Az inszeminációt is megelőzi hormonkezelés, vagy csak Clostylbegit tablettával, vagy más gyógyszerekkel segitenek rá?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, elég erős hormonkezelés előzi meg! Alapból Clostyt adnak, aztán figyelik uh-n a peteérést, ha eljött az idő, kapsz egy tüszőrepesztő injekciót, rá 36 órára megcsinálják az inszemet, aztán kapsz sárgatest hormont tartalmazó kúpot vagy szájon átszedhető tablettát, amit a teszt napjáig kell szedni. Ha nega a teszt, akkor abba kell hagyni, ha pozi, akkor a 12. hétig folytatni kell a szedését!

Nekem egy inszemem volt, ki is ütött teljesen. Totál magam alatt voltam a rengeteg hormontól:o(

Remélem Nektek sikerül!!!

2012. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
első válaszoló híztál is ezek a gyógyszerek miatt?ha igen mennyit?
2012. márc. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Nem, nem híztam kicsit sem! Szerencsés alkat vagyok!!!:o)
2012. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem elsőnél closty volt.

Másodiknál closty + merional injekció.

Harmadiknál csak merional.

Meg persze tüszőrepesztő mindegyiknél.

Utána meg progeszteron pótlás: nekem Duphaston, vagy lehet Utrogestan.

Nekem a closty meg se kottyant, mindenki máshogy reagál rá ezek szerint.

2012. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az miért van,hogy valakinek csak ugy felirja az orvos a Clostylt,viszont valaki tüszőrepesztő injekciót is kap?
2012. márc. 14. 20:14
 6/14 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy itt teszek fel én is kérdést!


És aki már szedett több hónapon belül clostyt (nem használt ), és most meddőségibe jár ott is clostyval kezdik? Sőt én kaptam gonal f 300-as injekciót is és az sem használt.

2012. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Semmi gond,legalább még többet megtudok én is!
2012. márc. 14. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:
azért kérdeztem a clostyról, mert legalább 4 clostys hónapos és 1 gonal f 300-as injekciós kúrán vagyok túl (mint az imént is leírtam) és most meddőségibe voltunk. és remélem ha elkezdik a hormonkezelést nem ezekkel kezdik mert nem használtak. nem szeretnék mindent előről kezdeni. Csak az a baj, hogy január 6.-a óta nem jött meg. hétfőn fogyott el a norculutom (amitől elvileg megjön), de még nem jött meg és akkor kell újra időpontot kérnem ha megjön.
2012. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

A closti nem erős, az a leggyengébb hormongyógyszer. Többnyire ezt adják inszemkor.

De hogy kinek mit adnak és milyen adagban, az jó dokinál 3-ik napi hormonfüggő, és figyelembe veszik a korábbi kezeléseket is.

Szerintem hízni nem nagyon lehet ezektől, csak pár napig kell szedni/szúrni a gyógyszereket, és ha valaki pár nap alatt tud 1-2 kilónál többet hízni, annál valami gond van.

Az utrogestan és duphaston, amit utána kell szedni, progeszteron pótlás, és az normális ciklusműködésnél is van, szintén nem hizlalnak. :-)

Ez a hízás dolog egy nagy kamu, csak ijesztgetés, emiatt nem kell aggódnotok. :-)

Amelyik orvos csak úgy felírja a clostit, az szerintem felelőtlen. Mindig tépem a hajam, ha olyan valaki kérdez itt, akinek ilyen dokija van. Sajnos sokszor még átjárhatóságit és spermavizsgálatot sem csináltat, és csak tömi a beteget a clostival. :-(

Henrietta! : milyen adagban kellett szúrnod a gonal-f-et? És hány napig? Azt hiszem, ezeket elfelejtettem tőled megkérdezni. ;o) Nagyon nem mindegy az adag!

2012. márc. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 naponta kellett szúrnom. elsőnek és másodiknak 37,5 egységet, a többi 3 nap 75 egységet. lehet az adag volt kicsi, meg sem éreztem. még a hasam sem szúrt tőle.
2012. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!