Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet hogy babát várok, de...

Lehet hogy babát várok, de oltásra kell mennem holnap. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy most sikerült a babaprojekt. 2 napja volt a pém. Megpályáztam egy állást, amihez elengedhetetlenül szükséges beoltatnom magamat Hepatitis B védőoltással. Holnapra van időpontom az orvoshoz. Mivel külföldön élek, ezért nehéz elmesélnem a dokinak, hogy épp lehet hogy baba lesz a dologban. Nem tudom, hogy a védőoltás okozhat e kárt most a babában, ami még lehet, hogy be sem ágyazódott. De nem szeretnék kockáztatni. Mit tanácsoltok?
2009. jún. 8. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne engedd magad beoltatni.Én biztos nem engedném.
2009. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Senki nincs körülötted, aki esetleg el le tudná fordítani mi a helyzet? Fontos lenne, lehet, hogy semmit nem ártasz a babának, és így a munkahely is összejön, vagy épp az ellenkezője, hogy ártasz vele, de az is elképzelhető, hogy nem vagy babás és így még a munka sem jön össze, szóval fontos lenne egy szakvélemény. Nagyon sok sikert kívánok!
2009. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Hepatitis B elsősorban vér útján fertőz. A védőoltást terhesség alatt nem lehet beadni. A döntés tehát az utazás és a baba között vagylagosnak tűnik...

A védőoltás három oltásból áll, amelyet 0-1-6 hónapos időközben kell adni. Úgy az utazás, mint a terhesség tervezésénél erre is tekintettel kell lenni.


( [link] Olvasd le, hátha hasznos)

2009. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia nekem abortuszra került a sor, miután mindenféle oltást kaptam (tifusz, sárgaláz, pollio, influenza) és még röntgenen is voltam... sajnos nem tudtam hogy terhes vagyok, és én is munka miatt voltam köteles ezeket beadatni magamnak. persze konkrétan senki, egyetlen egy orvos sem tudott nekem konkrét választ adni, hogy sérült e a babám... végül én döntöttem ugy, hogy nem rizikozom meg...

én azt tanácsolnám neked, hogy mindenképpen beszélj az oltás elött egy orvossal, még ha haza is kell telefonálnod!!! ja és azért annak az orvosnak is szolj aki az oltást adja, még akkor is ha nem beszéltek egy nyelvet... el lehet azt mutogatni is akár. kapcsolni fog.

amugy ugy tudom, hogy élö oltásokat nem lehet kapni (olyanokat amilyeneket én is kaptam) nem tudom, hogy a hepatitis oda tartozik e. megnéztem a könyvemben, de azt nem irta.

viszont arra emlékszem, hogy nem egy oltásbol áll a hepatitis oltás, hanem töbször kell menni. engem a szüleim olyan 13 évesen oltattak be ellene.

egy másik tanács amit magamrol is tudok, mégha a dokik azt is fogják mondani hogy nem ártalmas, és beadatod, a terhességed egész ideje alatt azon fogsz rágodni, hogy nem e okoztál mégiscsak kárt a magzatodban.

jol gondold át...

minden jot kivánok nektek

2009. jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségeteket és gyors válaszaitokat. Most megyek dokihoz és megbeszélem vele a dolgot. Elhalasztom az oltást és megbeszélek vele egy későbbi időpontot, amikorra kiderül, hogy van e baba. A jelentkezési lapot most 1 oltás hiányával küldöm el.
2009. jún. 9. 10:44
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a honlap cimet, nagyon hasznos volt, sok információt találtam.


Sajnálom hogy neked ilyen rossz vége lett az oltássorozatnak, biztos nagyon kemény döntés volt. Kivánom, hogy egy másik baba túljuttason ezen a nagy fájdalmon.


Most jöttem az orvostól és sikerült megbeszélnem vele a dolgot. Nem adta be az oltást. Pár hét múlva kiderül, hogy sikerült e teherbe esnem, s ha nem akkor majd beadatom a vakcinát, s kivárjuk az oltások kifutási idejét. Addig is megpályázom az állást, s mire interjúra kerül, addigra úgyis tudom, lesz-e babó.

2009. jún. 9. 12:47
 7/8 anonim ***** válasza:

szuper örülök neked! kivánom, hogy minden alakuljon ugy ahogy kivánod.

azota a szomoru eset ota terhes vagyok megint, most vagyok a 19.-hétben. nagyon jo érzés terhesnek lenni :) bár mindentöl parázik az ember...

minden jot kivánok nektek

2009. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm jókivánságodat és én is kivánom neked a boldog babavárást. Ez a trimeszter szerintem a legszebb időszak a babavárásban, amikor már elég aktiv a baba. Kivánok neked komplikáció mentes boldog szülést! Mi még várjuk a pozitiv tesztet és a 3. babát.
2009. jún. 29. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!