Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az Ergam cseppet meddig kell...

Az Ergam cseppet meddig kell szedni?

Figyelt kérdés
1,5 hete missed ab-om volt, ergamot kaptam, de nem nagyon vérzek csak pecsételek, de azt azóta folyamatosan! Ez normális? Az ergamot csak nagyobb vérzésre adják nem?
2009. jún. 8. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
az ergamot szülés után adják, a méhösszehúzódást segíti elő. gondolom, te is ezért kaptad.
2009. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett szedni vetélés után, az egész üveggel megittam. Ártani nem árt, és jól kitisztított..
2009. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, a kórházból kijövet kaptam Ergam cseppet, de csak a vérzés mennyiségével összefüggően. Méhösszehúzó szerepe miatt. Hamar letettem, szinte nem is szedtem, mert nem volt gond.

Viszont onnantól kezdve kb. 2 hónapig 1-1 hét szünettel folyamatosan barnáztam.

Az alacsony progeszteron szint miatt lehetett a barnázás (mint még életemben soha)...

Norcoluttal meghoztak normális vérzést (ahogy a Norcolutot elkezdtem szedni, elmúlt a barnázás, merthogy ez is progeszteron tartalmú gyógyszer).

Majd azt követő hónapban (ciklusban) a mens. után még egy hétig barnáztam, megkezdődött a peteérés, akkor elmúlt, s a ciklus második felében Duphastont kaptam (szintén progeszteron), amivel segítették a prog. szintet. Ezidő alatt szépen elmúlt.

Mindez előtt kiderült, hogy cisztáim lettek, amik bőven termelték az ösztrogént.

2009. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!