Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem jön össze a baba,...

Ha nem jön össze a baba, akkor milyen vizsgálatokra kell elmenni? Ki végzi? Hogyan zajlik? TB állja?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk mindketten a férjemmel. Kb 8 hónapja próbálkozunk eredménytelenül. Elevitet szedek már az elejétől, meg vitaminokat, férjem semmit. Van ovutesztem, naptározok, számolok, de semmi..Nem akarok a témára nagyon rágörcsölni, és szeretném tudni, hogy mi lehet a gond..De nem tudom hogyan zajlanak ezek a vizsgálatok mint nekem, mind a férjemnek.
2012. márc. 1. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekunk a 10.honapban jott ossze a baba.A doktorno aztmondta h normális esetben ha rendszeres a menstruácio meg van peteérés akkor nemvizsgálna ki még elnem telt az 1év...Mert az íratlan torvény azt mondja,h két egészséges párnak kb 1 év után sikerula baba.Nekem nemvolt peteérésem, és mentruáciom sem...A vizsgálat ultrahangal kezdodott,vért vett, hormonképet csináltatott és az alapján ha nemjo elkuld endokrinologushoz, nekem jo volt az eredmény de én elmentem magamtol endokrinologushoz...utána kiderult h nincs peteérésem, kaptam clostylbegytet meg tuszorepeszto injekciot, és elso honapban sikerult a baba.Ha aggodsz nyugodtan menj el a nogyogyászodhoz, biztosan segít neked, veszíteni nem veszítesz vele semmit:-).Drukkolok.Sok sikert
2012. márc. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia.Szerintem l teszed,ha elmész max.megnyugtatnak hogy nincsen semmi!

Vérvétel 3. és 21. napon.(progeszteront,prolaktin,tsh hormonokat néznek) Ultrahang,hogy van e peteérésed?!Ezt félidőben szokták nézni.

Férjednek spermavizsgálat,ezt andrológus csinálja.

Ezek után,ha minden ok szokták javasolni a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot:hsg.Kellemetlen,de ki lehet bírni!

Sok sikert!

2012. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez az 5 dik hónap hogy nem jött össze elmentem dokihoz: Hüvely UH megnézték átjárható e a petevezeték, megnézték a petefészkemet nem e cisztás, aztan vérvétel Hormonszint vizsgálat enne az eredményét várom a jövő héten majd vissza a dokihoz
2012. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sumergo ***** válasza:
Utolsó: Hogy nézték meg hüvelyi UH-val, hogy átjárható-e a petevezetéked?????
2012. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sumergo ***** válasza:
Szerintem várjatok még 4 hónapot. Ha addig sem sikerül, menjetek meddőségi központba. Lehetőleg olyanba, ahol ingyenesek a vizsgálatok. Ott részletesen el is mondanak mindent, ez a legjobb választás. Sok sikert!
2012. márc. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sumergo,

Melyik meddőségiben ingyenes?

2012. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sumergo ***** válasza:

Csak egyet tudok, mert én ott jártam: Tapolca. Amit nekem ott csináltak, az minden ingyenes volt, HSG-t viszont nem végeznek, ezért azt kórházban csináltattam, szintén ingyen (TB-re). Lombiknál, ha vannak fagyasztani való embriok, akkor a fagyasztásért, fagyasztott beültetésért érdemes fizetni. Az inszemináció is ingyenes, úgy tudom sok helyen azért is kell fizetni. A lombik eljárás viszont mindenhol ingyenes, de hosszú az út, ami oda vezet, nem mindegy a vizsgálatok mennyibe kerülnek. A lombikos szurikért, egyéb gyógyszerekért mindenhol kell fizetni, vagyis receptet adnak, azt kell kiváltani.

Azt ismerőstől tudom, hogy Győrben még a konzultációért is fizetni kell, és a budapesti Kaáliban is jártam egyszer, az is fizetős. A többiről nem tudok nyilatkozni, de talán más is olvassa, aki járt valamelyikben, és tud segíteni.

2012. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

köszi Sumergo!

Azt megtudod mondani,hogy ha viszek 3.napi vérvételt azt kiértékelik-e?

A TSH 2.2. de az itteni dokim azt mondta jó..Mások meg mondják,hogy 1 körül kéne lenni.

Ha bejelentkezek Tapolcára ott foglalkoznak ezzel?Egyébként minden leletem negatív,HSG-m is volt decemberben,férjem is ok.

2012. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!