Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell kiszámolni, hogy...

Hogy kell kiszámolni, hogy mikor születik meg pontosan a kis babánk?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Terhességi kalkulátorok
2009. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó menstruáció első napjához adjál hozzá 40 hetet. És kb akkor fog megszületni a Picike :)
2009. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A "formula" az adott nap kiszámolására az utolsó menszes első napja +40 hét.

Ez azonban nem biztos, hogy így is lesz. Eleve az orvos már lehet, hogy mást állapít meg majd a 12 hetes uh-n. Nekem pl 2 nappal idősebbnek határozták meg a babámat, így a szülés várható időpontját is 2 nappal előrébb hozták, mint azt a formula adta volna. Nem is csoda, hiszen nekem az átlag ciklusom nem 28 hanem 23 napos volt, így peteérésem is korábban volt, mint a formulánál figyelembe vett 14. nap.


De a doki által meghatározott napon is csak a babák 5%-a születik meg. A többség az előtte vagy az utána levő 2 hétben.

2009. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kalkulátor oldal, esetleg ide bírhatod:

[link]

2009. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
[link] Persze, arra ne számíts, hogy pontosan azon a napon fog születni a babád, amit a kalkulátor kidob. A szülés várható napját az utolsó mensi 1. napjától számítják és ugye nem biztos, hogy pont a 14. napon estél teherbe... Tehát ezzel csak egy megközelítőleg pontos napot fogsz kapni. Én pl. a 38. és a 39. héten szültem mindegyik babámat..
2009. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!