Mit jelent a pco-s?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2009. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

[link]


remélem segít :)

2009. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
PoliCisztás Ovárium. Sok Cisztás Petefészek. Ha beírod ide a keresőbe kb. 1000 választ találsz. Amikor feltetted a kérdést is kb 2 oldalnyit kidobott. Amúgy a google is sokat elmondhat neked. Esetleg van ezzel kapcsolatban kérdésed is, vagy csak ennyi érdekel? Mert ha idegn, tedd fel, különben meg felelsleges volt.
2009. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

PCO (polycystás ovarium syndroma )


A PCO (de szokták PCOS-ként, illetve PCOD-ként is rövidíteni) a policisztás ovárium rövidítése, ami annyit jelent, hogy a petefészekben nincs normális peteérés, ehelyett számos apró ciszta helyezkedik el a külső kéreg alatt. Lényege, hogy ez egy komplex szabályozási rendellenesség, ami a női hormonokon kívül pl. a cukoranyagcserét is befolyásolja.

2009. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 5. 13:58
 6/12 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónak üzenem, hogy köszönöm a válaszát, de a gúnyos kommentárjára nem vagyok kíváncsi! Szerintem nem hülyeséget kérdeztem, és senki nem úgy született, hogy egyből tudta mi az a pco.
2009. jún. 5. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem gúnyos, csak leírtam, hogy ha kicsit is utánanéznél, akkor 100 ilyen kérdés és válasz van. Egyébként nem megbántani akartalak, csak úgy gondolom, hogy ebből nem fogsz megtudni semmit, max az hogy mit jelent és mik a tünetei.

Én durván PCO-s vagyok, ezért írtam, hogy ha kérdésed van, tedd fel.

Érted, ha felteszed azt a kérdést, hogy mi a zsemle, akkor leírják, kerek péksütemény, ami ehető. De ha igazán sokat akarsz tudni róla, akkor vannak további kérdéseid is, különben eléglett volna beírniakeresőbe, hogy zsömle.

2009. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó válaszolóhoz: Mióta vagy pcos? Van már babád? Ha igen hogy és mennyi idő után sikerült?

Üdv: Egy szintén pcos

2009. jún. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mióta vagyok PCO-s senki nem tudja, az orvosok sem, szerintem, igazán még ez az egész gyerekcipőben jár. Nekem PCO"D"-m van, normál hormonértékek és arra nem jellemző, vagyis nagyon mérsékelt tünetekkel.

Babám még nincsen, vagyis már lehet, mert inszemen vagyok túl. :)

Nem szabad szarakodni "hozzáértő" orvosokkal, el kell szépen menni a meddőségibe, hiszen az az egyetlen hely, ahol komplex vizsgálatokkal derítik ki a PCO-t, nem pedig 3 tünetből rámondják. Egyedül ott végeznek olyan viszgálatokat, amik diagnosztikai jellegűek, csak ezt is kevesen tudják.

2009. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14:09-es vagyok: Sajnos itt nem took meddőségi intézetet(kmét). Szurkolok neked hogy sikerüljön a babó!!! És köszi a választ!
2009. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!