Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Attól, hogy fejletlen a...

Attól, hogy fejletlen a petefészkem, attól még teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Voltam pár hónappal ezelőtt nőgyógyásznál,mert nagyon rendszertelen volt a vérzésem,azt mondta fejletlen a petefészkem,ezért írt fel tablettát,de akkor szedjem csak be mikor megjön.Meg is jött ,de pont nem tudtam kiváltani a gyógyszert,azóta meg nem is jött meg...már 5 hónapja...? mi a véleményetek?
2012. jan. 13. 14:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy van-e peteérésed.

Ha van, akkor teherbe is eshetsz, még ha esetleg kevesebb az esélyed, akkor is!

2012. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

de ha nem jött meg ,akkor honnan tudhatom hogy volt e peteérésem.

Bocsi csak eléggé tudatlan vagyok,vagy csak inkább parázós ezen a téren.

2012. jan. 13. 14:39
 3/15 anonim ***** válasza:

Huh, bocs de a végét figyelmetlenül olvastam. Ha már 5 hónapja nem jött meg, az úgy nem túl okés.

Hát, akkor vissza kéne menni, vagy ha cikinek érzed ugyanahhoz, mert hogy nem csináltad meg, amit kellett volna, akkor egy másik dokihoz menj, és kezdjétek elölről. Mondd el mi a probléma.

Mert olyan van, hogy valaki menstruál, de még sincs peteérése, fordítva viszont nem túl gyakori. (Szoptatás alatt szokott lenni, hogy teherbe esnek még az első vérzés előtt, de Nálad nyilván nem erről van szó...)

Mindenképpen doki!

2012. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

hát sajnos nem tudtam teljesíteni azt,amit kért a nődoki,de valószínúnek tartom ismételten hozzá fogok elmenni,mert nagyon rendes és jófej volt...habár 4000 ft-ért én is jópofit vágnék...

nincs még babám,nem is szeretnék egy darabig...

köszönöm a választ,valószínűleg megfogadom a tanácsod és ismételten ráveszem magam arra,hogy meglátogassam a nőgógyászt :/

2012. jan. 13. 15:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Menj el dokihoz mindenképp, és most nem bántani akarlak, de nem értem, hogy ezzel miért vártál 5 hónapot. Nem normális dolog az, hogy nem jön meg, bár ennek lehet oka a peteérés hiánya, de mindenképp orvosi segítségre van szükséged.

Ami a konkrét kérdésed illeti, ha sikerül elérni, hogy legyen peteérésed, akkor lehetsz terhes. Ha viszont annyira fejletlen, hogy nem sikerül, akkor sajnos nem.

2012. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
hát igazából mielőtt elmentem dokihoz,már akkor is több hónapokat kihyagyott. Azt mondta ez az én esetemben "normális" és ír ki gyógyszert,és várjak...aztán egy alkalmat elszalasztottam,és azóta semmi,és vártam és vártam ,mert máskor is volt hogy 3-4 hónapot kihagyott,de most már zavar. 2 tesztet is csináltam hátha terhes lennék,de azt jelezte hogy nem vagyok az. de minden féle képpen megfogom ismét keresni.
2012. jan. 13. 15:12
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezzel azért kellene most endokrinológushoz fordulni, és beállítani a ciklusod, mert lehet, hogy most nem szeretnél babát, de később nagyon rossz lesz úgy helyrerázni a ciklusod, hogy már babár vágysz... Pont időben vagy ahhoz, hogy kikezeljétek a gondot. És ha gyógyszereket kapsz ilyen esetben rettentő fontos, hogy pontosan szedd, a hormonrendszer ugyanis elég finomra van hangolva: ha a kezelést nem tartod szószerint, elmarad az eredmény. Keresd fel az orvosod, kérj tőle beutalót endokrinológiára, és rakd rendbe a dolgokat.
2012. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sose hallottam még az endokrinológiáról.Tudsz róla mondani valamit?Mit csinálnak ott,mennyibe kerül ? amúgy köszönöm a válaszod.
2012. jan. 13. 15:41
 9/15 anonim ***** válasza:
Amennyiben a petefészek fejletlenségnek (ami most így nem tudom mit jelent... peteérés/tüszők hiánya? valamilyen fejlődési variáció? nem tudom... mit mondott pontosan?) hormonális oka van, azaz azok a folyamatok nem indultak be, amelyek a szabályos ciklushoz szükségesek, akkor endokrinológus tud segíteni. Ő hormonproblémákkal foglalkozó szakorvos, nem feltétlenül kell magándokihoz menni, tb finanszírozott endokrinológia minden kórházban van. Vagy a nőgyógyászati vagy a belgyógyászati részlegen. Amennyiben a petefészek fejletlenségének nem hormonális oka van, akkor más felé kell mozdulni, de első körben én hormonpanelt nézetnék, illetve ultrahanggal követnék egy ciklust, ha mondjuk norcoluttal meghozzák a menstruációt. Jó lenne tudni, hogy gyógyszerekre hogyan reagál a petefészked, meg azt is, hogy hány éves vagy.
2012. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen ha tudnánk a korod könnyebb lenne. 15 talán 16? Mert akkor tényleg lehet normális a rendszertelen menstruáció.
2012. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!