Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha babás vagyok és fáj a...

Ha babás vagyok és fáj a fejem vehetek be algopyrint?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 1. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen!
2008. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a tájékoztatóján rajta van, hogy az első 3hónapban nem ajánlott.kérj valamit a gyógyszertárban, mondd hogy talán terhes vagy, segíteni fognak.

vagy amit biztos lehet szedni : paramax raphid.

egy fél tabblettával kezd, és csillapítsd a fájdalmat, a dokik is azt mondják, inkább egy gyógyszer mint a tartós fájdalom.

sok sikert a babához!

2008. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan.

Bár van egy fájdalomcsillapító, az a neve, hogy Paramax, arra konkrétan rá van írva, hogy várandós és szoptatós kismamák is szedhetik.

De Algopirint is vehetsz be.

2008. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább bemennék egy gyógyszertárba és megkérdezném, hogy ha kisbabát vársz, melyik az a gyógyszer amit bevehetsz fejfájás ellen! :)
2008. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt hallottam,h algopyrint ilyenkor semmiképp nem szabad bevenni,viszont pl. a panadol tabletta betegtájékoztatóján rajta van,h terhesek is szedhetik.Inkább azt ajánlanám,vagy ha nem fáj nagyon,a baba érdekében tűrj egy kicsit,feküdj le és sötétits be kissé a szobában,az segíteni szokott.
2008. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem az orvos mondta hogy az első 3 honapban semmilyen gyogyszert nemlehet bevenni az algopirinen kivül.
2008. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szigorúan tilos az algopiryn!!! Csak panadol!! Én 13 héten vagyok sokat fáj a fejem egy korty kv és elmúlik.
2008. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet szedni!Nem kell mindent túlreagálni,nem méreg az algopyrin.
2008. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az algopyrinben,és minden pyrinszármazékban van valami,ami gátolja egyfajta zsírsav termelődését,ami a megtapadáshoz szükséges.Tehát,vetélést okozhat.Ezt akármilyen orvosnak is a tudnia kellene!!!

Ezért is,és persze más mellékhatások miatt is ellenjavaltak ezek a szerek a terhesség alatt,de főleg a fogantatás körül,és az első hónapokban.

Ha bevettél 1-2 szemet,nem valószínű,hogy baj lesz,de nem szabad szedni.Nem vagyunk egyformák,van akinek kevés is árthat.

Paracetamol tartalmú szereket lehet csak alkalmazni,pl:panadol,rubophen...stb..

Boldog babavárást.

2008. ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy ha muszáj bevenni valamit, az Algopiryn legyen. Az nem okoz problémát.
2008. ápr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!