Ma megszavazták a 2 évet, hallottátok?
Lehet külföldön így van, de nem biztos hogy minden jó ami máshol van.
Az első 3 év rettentő fontos a baba fejlődése érdekében(fontosabb mint mikor majd iskolába megy, hisz itt dől el minden). Ilyenkor még annyira picike, hogy egy embernek(anyuka) kell vele szünet nélkül foglalkozni. Ha 2 évesen bölcsibe adod, szerintem nem fog az a néhány dadus egyénenként foglalkozni a tömérdek gyerekkel(mivel ezután akkor kénytelen lesz mindenki beadni).
Ez egész más mint már pl. az iskola. Ott már önálló(bb) és elég ha délután leül mellé az ember. De az első 3 évben....
Szuper. Csak így tovább, még mi jöhet? Gyerek a böcsiben mi meg majd a munkanélküliért ücsörgünk?
Teljesen fel vagyok háborodva! Szerintem annak idején nem véletlenül találták ki a 3 évet! Ez az idő igen is kell a babának és az anyáknak is.
És mi van azokkal akiknek 20km-es körzetbe nincs bölcsöde?! Azokkal mi lesz? Én is így járok majd! Nem tudom sehova se elvinni bölcsödébe! Ha meg nem megyek vissza dolgozni gyes alatt akkor meg nem bírom fizetni a lakásrészletemet és mehetünk az utcára. A magán bölcsöde meg többe kerül mint a havi fizetésem.Nem tudom mit csináljak ha június után esek teherbe? Ti mit csinálnátok a helyembe? Várjunk a gyerekkel míg 20 év múlva lejár a lakáshitelünk? RÖHEJ!!!!!
Alapvetően nem értek egyet ezzel a döntéssel, mert nincs megteremtve az alapöteltnek a háttere: bölcsődék/óvodák létesítése, az ott dologzó szakemberek!!! képzése és megfizetése, a kismamák foglalkoztatása (akár a régi állásukról, akár egy részmunkaidőről van szó). Ha mindezek meglennének, akár mág jó ötlet is lenne.
Cáfolnám viszont azokat az anyukákat/leendő anyukákat, akik úgy gondolják, egy éves gyerek még túl kicsi/sérülékeny stb. Én is bölcsis voltam, mégsem lett semmi bajom. sőt, szerintem sokkal hamarabb szocializálódtam, mint a 'tutujgatott' gyerekek, akiket az anyukájuk el nem engedett volna a szoknyája mellől!
Persze, nem a bölcsibe szüljük a gyereket, de nem is trófeának, akit aztán körbe lehet mutogatni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!