Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A norcolut szedése után...

A norcolut szedése után visszarázódhatnak a hormonjaim a normál állapotba? (későbbi ciklusaim során)

Figyelt kérdés
Hosszú (most éppen 67) ciklusaim voltak az utolsó 3 alkalommal. Most kiírta a doki a norcolutot, hogy meghozza.
2012. jan. 10. 19:22
 1/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A norcolut alapállapotba hozza a hormonjaidat, de nem végleges megoldás. Jobb lenne inkább kideríteni mi okozza a problémát, és az alapbetegséget kezelni, mert újra elő fog jönni. :-(

2012. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem talált a doki semmi problémát. Remélem segíteni fog....
2012. jan. 10. 21:43
 3/8 Manka68 ***** válasza:

Milyen vizsgálatod volt? Sima nőgyógyászati? Mert ha amiatt ilyen hosszúak a ciklusaid, mert nincs peteérésed, ami elég valószínű, akkor inkább endokrinológushoz kéne menned, ő ért a hormonokhoz. A nődoki csak a tüneteket fogja kezelni. :-(

Egy vérvételből kiderülne, hogy mi a gond.

2012. jan. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Uh-on nézett meg! Az, hogy nincs peteérésem csak én gondolom, mert olyan hosszúak a ciklusaim. A doki szerint csak kicsit megzavarodtak a hormonjaim. Remélem igaza van :) Ha nem jön rendbe,akkor kérni fogom, hogy adjon beutalót vérvételre!
2012. jan. 12. 18:39
 5/8 Manka68 ***** válasza:
Rendszertelen ciklusnál hormonokat is kellene nézni, az ultrahang önmagában nem sok mindent mutat. :-( De ne tőle kérj beutalót hormonvizsgálatra, egy csomó olyan hormon van, amit a nődokik nem nézetnek meg, csak endodoki.
2012. jan. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor elmegyek csak úgy, vagy kell oda is beutaló?

Szóval elmegyek és mondom neki, hogy.....?Mit????? Nem kellene neki vinni valamilyen vizsgálati papírokat? Mert nekem olyanom nincs :(

Szal, mondom neki, hogy túl hosszúak a ciklusaim? Vagy mit? Nem fog elküldeni a fenébe? (nem tudom lényeges e, de van már 2 gyerkőcöm)

2012. jan. 13. 15:34
 7/8 Manka68 ***** válasza:

SZTK-s endodokihoz kell beutaló, én magánhoz mentem, és annyit mondtam neki, hogy már régóta próbálkozunk babával, látszólag semmi bajom, mégsem jön. Az endodoki hormondoki, ha nincs még semmiféle leleted, majd ő elküld a megfelelő vizsgálatra. Ez általában vérvétel, esetleg megnézi tapintásra milyen a pajzsmirigyed, vagy nyaki UH-t kér. Sokkal kellemesebb a vizsgálat nála, mint egy nődokinál, és sokkal több mindent ki tud deríteni. :-)

A rendszertelen ciklus pedig pont elég, hogy foglalkozzon veled, ez éppen az ő szakterülete. :-)

2012. jan. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:)köszi, nagyon aranyos vagy! Most még várok egy picit, hogy mi lesz a norcolut hatása, de aztán megfogadom a tanácsod és mindenképpen elmegyek endodokihoz!!!
2012. jan. 14. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!