Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin szedése, de...

Terhesvitamin szedése, de mikortól?

Figyelt kérdés
8 nap múlva fogy el az utolsó levélnyi gyógyszerem, és babát szeretnénk párommal. Úgy döntöttünk, hogy 3 hónapot várunk, mielőtt elkezdünk próbálkozni. Mikortól szedjek szerintetek vitamint, ill. folsavat?
2012. jan. 4. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha szedni akarod, akkor a vitamin elég, folsav is nem kell, elég az egészséges táplálkozás. Ha 3 hót várni akartok, amíg ürül a gyógyszer akkor elég lesz akkor elkezdeni.
2012. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
A baba várás előtt egy hónappal szokták ajánlani, én akkor kezdtem el, mikor kiderült, hogy kismama vagyok! Mert, ha előtte egy hónappal kezdem el szedni, és nem leszek várandós, akkor akár 1-2 évig is szedjem a terhesvitamint? Én folsavat nem szedek, még nem mondta az orvosom, hogy kellene! Feleslegesen nem akarok semmit szedni!
2012. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a folsavat jóval előtte kellett kezdenem, ugyanis amire hat (idegcsőzáródás), az akkor van, amikor még nem is tudod, hogy jönne. Ha egészségesen élsz, erre van szükséged, másra nem, legfeljebb jó kis multivitaminra.

Én supradyn kúra alatt tudtam meg, hogy jön a babánk, de folsavat június óta szedek.

Télen ha fáradt vagy, a magne b6 is segít.

2012. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy amikor terhes vagy már tele legyen a három fontos vitaminnal a szervezeted. (B6,B2,B11 (a B11=folsav).A magzatvédő vitaminnal a fejlődési rendelenesség 1/3-a kivédhető. Mivel sok fehérjét eszünk abból lebomlik a homociszten és ezek a vitaminok méregtelenítik őket. Ha sok homociszten van a szervezetedben akkor kialakulhat fejlődési rendelenesség. Ha folsavat magadtól akarnál bevinni, 15 tányér spenótot kéne megenned naponta. 1-2 hónappal korábban kezd el szedni. Szerintem a B-komplexet is megveheted, ezek pont benne vannak és 900,-Ft körül van. Szerintem jobban megéri, mint a magzatvédő vitamin. Ez a havi ezer forint megéri, hogy ne legyen nyitott gerincű babád.
2012. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
terhes leszel (bocs, elírtam)
2012. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség előtt kellene elkezdeni szedni a folsavat, mert raktározódik is. Az én férjem nyitott gerinccel született, úgyhogy ezt nagyon komolyan vettük.

Aztán a 12. hétig kell szedni, ekkorra záródik a velőcső.

2012. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy már páran írták, folsavat mindenképp érdemes szedni. Az nagyon jó, ha valaki egészségesen táplálkozik, de a nők elég nagy hányada nem tudja jól lebontani a folsavat, ezért kell szedni. A velőcsőzáródás lezajlik az első néhány hétben, amikor elkezdődik még nem is tudhatsz a terhességedről, ezért fontos már a tervezéskor szedni. Én a helyedben már most elkezdeném szedni, hogy tutira elég raktározódjon, mire összejön a baba.
2012. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mi is még csak szeretnénk babát, én a pezsgőtablettás megoldást választottam. Van egy olyan, amiben van vas, C, folsav, B6, B12. Szerintem ideális összetétel a babához, és nem olyan drága mint a terhesvitaminok. :-) És jobb érzés meginni egy finom italt, mint kapszulákat nyelni. :-)

2012. jan. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszaitokat! Sokat segítettetek!
2012. jan. 5. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!