Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segitenetek nekem? Nagyon el...

Segitenetek nekem? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
a ciklus 19-ik napjan csinaltam ezeket a hormonvizsgalatokat,es azt olvadtam valahol hogy a FSH es az LH aranya 1:1 kell legyen! szoval nekem a FSH 3.80 LETT az LH pedig 7.30! nagyon felek hogy ne legyen PCO!
2011. dec. 20. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez PCO gyanús, csinálnak majd UH-ot is biztosan, és ha jó az orvosod akkor inzulinra is megvizsgálnak.
2011. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ES MIBOL LEHET KOVETKEZTETNI A pco-ra?
2011. dec. 20. 18:30
 3/13 anonim ***** válasza:

A hormoneredményeken túl jellemzö tünete a PCOnak: pattanásos, aknés bör, rendszertelen menzesz, nincs peteérés, ciszták a petefészkeken, hajhullás, inzulinrezisztencia, nem feltétlen, de általában súlyproblémák. Illetve nehezebb teherbe esni és kihordani a magzatot.

Nem kell annyira elkeseredni, ha a diagnózis PCO. Lehet kezelni és egészséges gyermeket kihordani! Én most várom a másodikat! :)

2011. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én hármat szültem PCO-val (első vagyok).

Az LH és az FSH arányából lehet következtetni a PCO-ra.

2011. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Valóban az LH/FSH arányból lehet következtetni első körben, de nem a 19.-ik napi hormoneredményből!

Olyankor már megváltoznak az arányok. Minden hormonunk megy a maga útján a ciklusban, és csak a ciklus elején mérvadó ez az arányszám. Nem véletelenül szokták mondani a dkoik, hogy ciklus 3-5 napja között kell menni hormonvérvételre. Progeszteronod mennyi lett? 19.-ik napon az a lényeg.

2011. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
progreszteron 0.93 lett
2011. dec. 21. 10:10
 7/13 A kérdező kommentje:
amugy mar 5 napja kesik,de tesztet meg nem mertem csinalni,mi van akkor ha pozitiv lessz,de nekem a progreszteron ilyen alacsony! amugy tunetem csak annyi lenne,hogy most nincs fehet testepolos folyas,ami nallam mindig a menszit jelezte,hanem tok szaraz vagyok
2011. dec. 21. 10:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Hány naposak a ciklusiad, Mert ha 28 körül, ez a progeszteron azt mutatja, nem volt peteérésed. Ez is a PCOS jele.

Én azért örülök, hogy PCOS-m van (a gyógyiszedésnek nem), de így legalábban egészségesebben táplálkozok.

2011. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hat en meg kifelyezettn nem orulnek
2011. dec. 21. 18:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Elöször én is nagyon elkeseredtem, hogy pcom van. Ma már megbarátkoztam a helyzettel. Úgy gondolom, jobb, hogy tudom, mi a bajom, mintha évekig ki se derült volna.

Megtanultam betartani a diétát, többet mozogni és ez a lényeg.

Barátnöm is rettegett a pcotól. A doki elsö diagnózisa ez volt. Tartotta d diétát, mozgott, szedte a bogyót, mégsem sikerült a baba. Aztán laparoszkópiát csináltak neki, mert felmerült az endometriózis gyanúja. A biopszia nem igazolta az endometriózist. Még egyszer meg kellett müteni, lett egy szép nagy vágás keresztben rajta. Ki kellett vegyék az egyik petefészkét, a másikat meg kellett csonkítani, annyira rossz volt a helyzet. Az orvosa egyböl lombikra küldte. Viszont a konzultációra nem kellett elmenniük, mert sikerült teherbe esnie.

Nem örülnél, ha kiderülne, mi a baj? Miért nem sikerül a baba?

Én ugy gondolom, nem nagy áldozat egy babáért egy kis mozgás, meg diéta.

2011. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!