Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem jött meg időben, ezért...

Nem jött meg időben, ezért vette egy terhességi tesztet, pozitív lett. Ilyenkor mit tehetek? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Kihagytam 4 napig a fogamzásgátló szedését mert elfogyott és az iskola és munka mellett nem tudtam elmenni felirattatni. Ezután meg kellett volna jönnie a menszeszemnek de nem jött meg,3 napja késett és úgy döntöttem hogy veszek egy terhességi tesztet, pozitív lett. Ahogy számoltam maximum 2 hete lehetek terhes, mert azelőtt barátom nem volt itthon. Ilyenkor mit lehet tenni? A nőgyógyászom milyen módszert tudna alkalmazni ilyenkor, hogy elvetéljek? Előre is köszönöm a válaszokat. 17
2011. dec. 12. 14:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
37%

Azért meg ne haragudj már(nyugodtan le is pontozhatsz), de milyen kérdés ez, hogy milyen vetélési módszerek vannak, és az hogy mennyi ideig leszel kórházban???

1: 17 vagy, magyarul a szülő beleegyezése kell.

2: Ne azon gondolkozz hogy mennyi ideig kell kórházban lenned, hanem azon hogy megölsz egy életet!!!

Inkább szüld meg, és add öregbe, az a baba nem tehet róla hogy meg fogant, ne őt büntesd!!!

2011. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Vetélés alatt azt akartam értetni, hogy hogy tudnám elvetetni(abortuszon kívül van-e más lehetőségem) ...És szerintem az előző válaszomban kifejtettem, hogy mért nem tarthatom meg. Ha lenne rá lehetőségem akkor kihordanám, felnevelném, és semmi képpen sem adnám örökbe mivel az enyém. Ha nem lenne most lenne az érettségim, talán még meg is tartanám, de ezt nem tehetem az öcsémék miatt és az iskola miatt sem.
2011. dec. 12. 19:38
 23/30 A kérdező kommentje:
Vetélés alatt azt akartam értetni, hogy hogy tudnám elvetetni(abortuszon kívül van-e más lehetőségem) ...És szerintem az előző válaszomban kifejtettem, hogy mért nem tarthatom meg. Ha lenne rá lehetőségem akkor kihordanám, felnevelném, és semmi képpen sem adnám örökbe mivel az enyém. Ha nem most lenne az érettségim, talán még meg is tartanám, de ezt nem tehetem az öcsémék miatt és az iskola miatt sem.
2011. dec. 12. 19:38
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak az abortusz jöhet szóba. Külföldön van még a tabletta, de itt nálunk nem forgalmazzák.

Ha mindenképp el akarod vetetni, akkor ne nagyon halogasd a dolgot, minél később kerül sor a műtétre, annál rosszabb lesz neked fizikailag és lelkileg is. Minél nagyobb a magzat, annál vastagabb szívócső kell az eltávolításához, és annál jobban ki kell tágítani a méhszájat, ami fájdalmas és komplikációkhoz vezethet.

És máskor védekezzetek máshogy, ha nem szeded rendesen a gyógyszert, mert csak akkor hat, ha minden nap szeded. De ez rajta van a tájékoztatóján is...

2011. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
22%
Most azért pontoztál le, mert nem azt írtam amit szerettél volna??? Hát meg ne haragudj! Igazam van hogy egy élettől szabadulsz meg....bocsi elmondtam a véleményem, ezt akartad nem??? Ha meg a tied, és ezért nem adnád örökbe, akkor no comment! Azért mert a tied, nincs jogod megölni!!!!!!!
2011. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
49%
Honnan veszel ilyeneket, hogy elvetélsz csak úgy valamilyen módszerrel???? Tisztában vagy vele milyen borzasztó dolog a vetélés?? Ráadásul ilyen szörnyűséget kiírsz itt a kismamáknak akiknek a vetélés maga a rémálom...arról nem beszélve, hogy biztos többen át is estek ezen -mint én is- és fájó sebeket tépsz fel ezzel!!! Itt senki nem kíván ilyet magának. Abortuszod lesz neked, nem vetélésed!!!!!!!!!!!!!!!
2011. dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Én nem potoztam le senkit, kérem ne legyen felháborodva azért mert mások lepontozták(Én mindenkinek a véleményét végigolvastam, és tiszteletben tartok mindenkit).Mindezek mellett a hozzászólásaiból úgy ítélem meg a dolgot, hogy maga is az olyan nők közébe tartozik, mint amit leírt.Senkinek nem szerettem voltna bántódást okozni ezzel a kérdésemmel,én csak segítséget szerettem volna kérni, mivel még mindig én nevelem az öcséméket.. Ha lenne rá anyagi keretem és tudnám hogy jó életkörülmények között tudnám felnevelni akkor higgye el nem csináltatnék abortuszt.DE! Mivel szüleim nem élnek,van két öcsém akikért bármit megteszek azért hogy tanulhassanak, és rendben menjen az életük, így ezt nem tehetem meg. A kisebbik öcsém most 7éves, most kezdte el az iskolát így neki most nagyon nagy szüksége van rám, de szerintem ez magától értetendő. Másik öcsém , 12éves neki is szügsége van rám, hiszen még ő is kisgyerek. Én mindent meg teszek azért hogy nekik jó legyen. Emiatt kell az abortusz mellett döntenem, sajnálom hogy ha ezzel magának bántódást okozok, de nem tehetem azt meg hogy megtartsam, pedig szívem szerint ezt tenném. Én ezt a kérdést azér tettem fel itt maguknak, hogy valamiféle segítséget kapjak, de hogy látom magának ez nem tűnt föl Remélem, hogy ezzel kielégítő választ adtam. Sok sikert a jövőben Magának.
2011. dec. 13. 15:52
 28/30 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! úgy látszik a többi válaszoló,direkt félreérti a kérdésed,elolvastam minden kommentedet és nagyon sajnálom a helyzetedet,és le a kalappal előtted,hogy ennyire felelősségteljesen neveled a kistestvéreid,eltartod őket,és még a sulit is csinálod,becsületre méltó dolog.nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél,nyilván mindenkivel előfordul,hogy hibázik,elfelejt dolgokat,ugyanis az emberek nem tökéletesek,követnek el hibát.Azt javaslom minél hamarabb menj el nőgyógyászhoz,vele meg beszélheted a továbbiakat,ugyanis még az is előfordulhat,hogy nem vagy terhes.Sok sikert kívánok neked,és remélem rendbe jönnek a dolgaid,a legfőkébb azt remélem nem vagy terhes így nem kell elmenned abortuszra,ami a kommentjeid kiderült te sem szeretnél,csak hát muszáj.Ez a te döntésed,én tiszteletben tartom más emberek döntését,meg hát jogom sincsen beleszólni,az más hogy én biztos nem tudnám megtenni,de nem rólam van szó.Kívánok neked sikeres boldog életet,és minden jót,és kitartás mind a munka,mind a gyereknevelés,és mind a sulihoz!
2011. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
69%
azt még hozzá tenném a kérdező nem ide a gyerekvállaláshoz írta a kérdését,de átkerült ide,leírta helyzetét,sok ember nem tudna ebben a helyzetben így helyt állni,aki ezek után is becsméreli és bántja az gondolkodjon el azon,hogy ő követett-e már el hibát az életében,és aki tiszta lelkiismerettel mondja hogy még sosem csak az szóljon rosszat róla..és lássuk be ilyen ember nincs
2011. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon sajnálatos egy helyzet.Nem irigyellek de valljuk be felelőtlen voltál ezért most nagy árat fogsz fizetni! ez biztos nem ítéllek el nincs is jogom hozzá.Más lehetőséged nincs mint az abortusz így utólag remélem tanulsz ebből a helyzetből.Csak azzal van a baj h feltetted itt ezt a kérdést ahol rengeteg olyan nő van aki évek óta sóvárog egy kisbaba után mindent megtesz h sikerüljön és mégsem ezért majdhogynem ölni tudna egy babáért.Ezért itt mindig is indulatokat fog kiváltani egy ilyen kérdés.Lássuk be jogosan.
2011. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!