Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Folsav tabi szedése segít?

Folsav tabi szedése segít?

Figyelt kérdés
2008. márc. 25. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de miben? Az első 16 hétben nagyon fontos a folsav, a nyitott gerinccel születés ellen, meg az idegrendszer kialakulásában van szerepe.
2008. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én annyit hallottam a hogy a teherbeesés esélyeit is növeli! De ez nem biztos ezért kérdezem, hogy hallott e már valaki ilyenről!
2008. márc. 25. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Elevitet szoktak javasolni a tervezett várandóság előtt.

Folsavat csak akkortól fontos szedni,ha már úton a baba.

Én így tudom. Drukkolok!

26 hetes kismami

2008. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az elevitet én is tudom, de attól hízásnak indultam a béres gravidától meg hányingerem van:-))) Ezért gondoltam a folsavra.
2008. márc. 25. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérd ki egy a dokid véleményét, hogy ő mit javasol! Szorítok!
2008. márc. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A folsav nem segíti a teherbeesést,csak a fejlődési rendellenességek ellen jó a magzatnak!
2008. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A folsavról már régóta tudják, hogy csökkenti a magzati agykárosodások kialakulásának kockázatát, ezért fogyasztása kismamáknak szinte kötelező. Újabban felmerült az is, hogy számottevő védelmet nyújt a Down-kór ellen is.


Hiánya felnőttekben is összefüggésbe hozható néhány daganatféleség, például az emlő- és bélrák kialakulásával, mivel nem megfelelő szintje esetén gyakoribb a DNS-molekulák (kromoszómák) károsodásának felhalmozódása.


A gyermekeket érintő daganatoknál számos esetben a születés előtti kromoszómahibákkal áll kapcsolatban a betegség kialakulása. A brit Institute of Cancer Research kutatói azt vizsgálták, milyen kapcsolatban áll a magzatot érő folsavszint és a leukémia kialakulásának esélye.


Vizsgálataikat a MTHFR jelzésű enzimre összpontosították. Ez az enzim bontja a folsavat, így csökkenti annak szintjét. Néhány emberben azonban - genetikai eltérés miatt - az enzim inaktív, így magasabb folsavszint jellemzi őket.


A kutatók több száz leukémiás és egészséges gyermek genetikai jellemzőit vizsgálták meg, és azt tapasztalták, hogy az inaktív enzimmel rendelkezők között jóval alacsonyabb a leukémia kialakulásának esélye, mint azoknál, akik a normál enzimmel, illetve az azt kódoló normál génnel rendelkeznek.


Azok a kismamák tehát, akik rendszeresen fogyasztanak folsavat a terhesség alatt, csökkenthetik gyermekük leukémia-kockázatát is. Egy ausztrál tanulmány ezt máris megerősítette: itt a kockázat körülbelül a felére csökkent.


* * *


A babavárás alatt a leginkább a folsav-szükséglet nő. Ez a tulajdonképpeni "magzatvédő vitamin", azaz szedését már a babavárás előtt 1-2 hónappal, majd végig a terheség és a szotatás alatt szokták ajánlani, mert egyes kutatási eredmények szerint több fejlődési rendellenesség megelőzésében segít. A terhesség alatt a korábbi több mint kétszeresére, szoptatás alatt pedig körülbelül másfélszeresére van szükség. Ha valaki nagy mennyiségű C vitamint is szed (nem eszik, hanem szed), még többre van szüksége.

2008. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!