Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Okozhat gondot ez Elevit és a...

Okozhat gondot ez Elevit és a folsav sokáig tartó szedése?

Figyelt kérdés
Január elsején elkezdtem szedni ezeket, mert kistestvért szeretnénk. De mi van akkor, ha csak augusztusban jön össze a baba? Addig szedhetem ezeket folyamatosan?
2011. febr. 2. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Pusztán az Elevit szedésétől, nem nő a teherbe esés esélye.

Ez nem arra való, hanem arra, hogy ha már terhes vagy, az átlag embertől eltérő vitamin igényeket kielégítse.

2011. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A folsavat bátran szedheted, ártani biztos nem fog!!!!
2011. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem pont így van, előttem szóló! Mert még nem is tudod, hogy terhes vagy, a babádnál már fontos fejlődési szakaszok mennek végbe. Pl a fogantatás pillanata nagyon fontos. Fontos, hogy egészséges legyen ekkor a szervezeted, fontos, hogy egy vitaminokkal feltöltött szervezetben foganjon meg az a kis élet! A nyitott gerinc az egyik legnagyobb rendellenesség, ami elkerülhető lenne, ha a teherebe esés előtt 3 hónapig szednénk vitaminokat! A nőgyógyim felesée mondta, hogy fél évig szedte a vitamint (Femibion) , mielőtt hozzákezdtek a gyártáshoz és azonnal megfogant a bébi. Ezek csak vitaminok! Évekig is szedheted őket! Nagyon sok ismerősöm szedi évek óta! Cssak jót tesz neked is és a babának is. Viszont nem kell külön folsav szedés, mert az Elevit tartalmazza a szüks. mennyiséget! Plusz fölösleges, mert csak kipisiled. Túl nagy dózisú vitamin sem kell, mert megterheli a vesét! Aranyközépút! Sok sikert!
2011. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14.31. vagyok. Közben jött egy hozzászólás. Az első mondatomat a legelső hozzászólónak címeztem !
2011. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van annak a válaszolónak,hogy abszolút helyénvaló már a babatervezés időszakában is szedni ezeket. Főképp,hogy a szervezetnek kb egy hónap kell,mire a folsavszint olyan normális értékeket ér el ami megfelelő a babának.


Én azt tudom javasolni,hogy a várakozás időszakában ne napi rendszerességgel szedd ezeket. Heti pár alkalommal vedd be,és ráadásul amelyik napon Elevitet veszel be azon a napon már folsav nem is kell,hiszen van benne.


A felkészüléshez ennyi bőségesen elég lesz,és ha már tudod majd,hogy megfogant a baba,ráérsz akkor rendszeresen szedni.

2011. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem sikerült teherbe esnem, ezért mentem nődokihoz. Műtétem is volt végül, de mindamellett azt javasolta, hogy kezdjek el szedni olyan terhesvitamint, ami napi 0,4 mg folsavat tartalmaz. Én a Béres Gravidát választottam, 2 naponta szedtem, mert ebből egy szem 0,8 mg folsavat tartalmazott. Amióta babát várok, már napi 1 szemet szedek.

De terhesvitamint és folsavat szerintem biztos nem kell együtt szedni.

2011. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én kb 1hete kezdtem el szedni az Elevitet,és előtte beszéltem az orvossal hogy hogy is kell szedni,azt mondta hogy bőven elég úgy szedni hogy miután elmúlik a menstruációd,rá 2hétre elkezded szedni amíg újra meg nem jön,és ha nem jön akkor folytatni!

Elég csak az Elevitet,mert abban megtalálható minden vitamin!

Teljesen igaza van a harmadik válaszolónak!

2011. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Azt pontosan tudom - a reklám is mondja, és mindenhol olvasható-, hogy az nem baj, ha a babamegfogantatása előtt már néhány hónappal elkezdjük szedni az Elevitet, csak azzal nem voltam tisztában, hogy nem terhelem-e túl a szervezetemet - bizonyos nem vízben oldódó- vitaminokkal. Azt pedig sok helyen olvasom, és a védőnőm meg a gyógyszerésznő is mondta, hogy az Elevitben valóban nem elegendő a folsav. (Itt van előttem a doboz, 0,8 mg-ot tartalmaz az Elevit) Ráadásul az első terhességem közben is kellett szednem a nőgyógyász javaslatára.

Azzal teljesen tisztában voltam, hogy nem segíti elő az Elevit a teherbeesés esélyét.

2011. febr. 2. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan FÉRFI nőgyógyászt, aki ha egy kicsit is betegnek érzi magát, Elevit-kúrát tart! Tehát szerintem szedjed nyugodtan, csak ne vidd túlzásba! 2 naponta 1 szem bőven elég! Sok sikert a teherbeeséshez!
2011. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!