Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy áll most ez a "akinemesik...

Hogy áll most ez a "akinemesikteherbejúliusig" dolog?

Figyelt kérdés
Megvan már a törvény? Biztos ez? Komolyan mondom, most tuti, h minden második pár ezen stresszel.
2009. máj. 14. 16:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma hallottam, h meghozták a törvényt:

2010. MÁJUS!!!!!!!!!!!!!! Tehát pánikra semmi ok! Mindent bele csajok!!!!!!!

2009. máj. 21. 09:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Honnan származik az infod?


Ugyanis csak jövőhéten lesz a parlamentben szavazás, egészen pontosan május 25-én lesz:

[link]

11. napirendi pontként

A teljes törvényjavaslat itt tekinthető meg:

[link]


A tgyás, GYED-es rész a 19. oldal alján kezdődik (indoklása: számozott 14. oldal, mivel egyben van a törvényjavaslattal kb. a 43. oldalon található)


Röviden:

A JAVASLAT az, hogy mind a tgyás-hoz, mind a gyed-hez kell a 365 nap, a GYED annyi ideig jár, amennyi időt előtte anyuka biztosítási jogviszonyban töltött, de max. 2 év. (Vagyis, akinek éppen, hogy megvan a 365 napja, annak csak egy évig jár, akinek előtte több éves a munkaviszonya, annak 2 évig jár.)

GYED-nél, ha anya az igényléskor vagy azt megelőző két évben jogosult volt GYED-re, akkor az akkor megállapított folyósítási időnél nem lehet a jelenlegi folyósítási idő rövidebb. (Vagyis ha az első gyerekkel két évre voltál jogosult és ha az első után két éven belül szülsz újabb gyereket és a második gyerkőccel már nem lennél jogosult a 2 éves időtartamra, akkor is jár a két év gyed.)



"A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény módosítása" rész a 21. oldalon kezdődik. (Indoklás: kb. 44.oldal)

Ez a családi pótlékról szól, röviden arról, hogy ha a gyereket védelembe kell venni, akkor a csp az 50%-ig természetbeni juttatásként adható oda, azaz, akinél úgy ítélik meg, hogy apa, anya esetleg nem a gyerekre költi a csp-t, akkor az összeg feléig pl. pelenkát kap a család, a másik felét ugyanúgy tovább pénzbeli juttatásként.

A másik változás itt az lesz (ha megszavazzák), hogy az oktatási intézmény adatot szolgáltat a kincstárnak. Ez megint csak jó, hiszen így ellenőrizni tudják, hogy a gyermek a közoktatásban részt vesz-e.


A lényeg:

23. oldal Záró rendelkezések:

A 40-42. § (ez vonatkozik a tgyás, gyed-re) 2010. május 1-én lép életbe! Azaz arra, aki április 30-án szül, annak még a jelenlegi, aki május 1-én szül, arra már ez fog vonatkozni.

A családi pótlékos rész 2009. szept. 1-én lép hatályba.

2009. máj. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha félretájékoztattalak. A barátnőm hívott fel reggel ezzel a hírrel. Nem olvastam utána.
2009. máj. 22. 12:52
 14/14 anonim ***** válasza:

Semmi gond, nem tájékoztattál félre :)

Azért írtam ki részletesen, hogy aki érintve van, az utána tudjon rendesen nézni, hogy mennyiben érinti őt.

2009. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!