Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet ebből a görbéből bármire...

Lehet ebből a görbéből bármire is következtetni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, már egyszer kiírtam, most kicsit kiegészítettem egy-két dologgal.


Ha valamelyik reggel emelkedik a hőm, akkor az jelentheti azt, hogy közeleg az ovum, vagy aznap van?


[link]


2011. nov. 23. 10:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Előbb csökkeni kell, és ha legalább 0,2 emelkedik és fenn is marad a nemvárt menstruációig akkor volt ovuláció.

Neked még nem volt a görbéd alapján.

2011. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Az ovutesztet pedig túl korán kezdted, 12. ciklusnaptól érdemes csinálni 28 napos ciklus esetén.

Hol méred a hőt? Digitálissal vagy higanyossal?

Mert a digitális nem túl jó..

Szájban vagy hüvelyben érdemes mérni, hónaljban semmiképp.

Első voltam.

2011. nov. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
szerintem se volt még ovu
2011. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Azért kezdtem ilyen korán a tesztet, mert előző ciklusban egyértelműen a 13. napon volt ovum.


Szájban mérek, higanyos lázmérővel, és 10 percig.


Akkor ovu előtt leesik a hő??????? Azt hittem felmegy.


Akkor ha mondjuk holnap reggel 36.3, akkor számíthatok rá, hogy ovu lesz???

2011. nov. 23. 11:27
 5/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kéne, de most azon sakkozom, hogy akkor melyik nap érdemes együtt lenni???


Ma? Vagy ma még fölösleges? Inkább holnap?

2011. nov. 23. 11:28
 6/23 anonim ***** válasza:

Igen ha holnap leesik 36.2-3-ra, és holnapután meg 36,5 és utána emelkedik, akár 37-ig is felmehet akkor megvolt az ovu.

Sajnos a görbéből csak utólag látszik mikor volt, de pár hónapig ha vezeted a görbét azért nagyjából tudni fogod mi a helyzet.

Egyébként 2 naponta elég együtt lenni mondjuk a 12. ciklusnaptól, egészen addig még a hőd az alaphő fölé megy.

2011. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha gondolod belinkelem a görbémet és elmagyarázom arról mit kell figyelni.
2011. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy akkor maga a leesés, vagy a leesés utáni emelkedés jelzi az ovut?


Ha belinkeled, akkor örülnék, persze.

2011. nov. 23. 11:49
 9/23 anonim ***** válasza:

[link]


Itt rossz helyre húzta be a ciklus.hu mert egy nappal később volt, 18. ciklusnapon.

Valójában a csökkenés utáni emelkedésből következtetünk az ovura, ha legalább 0,2 emelkedik és fenn marad.

Nekem 36,4-ről 36,6-ra emelkedett és utána nem esett a ciklus.hu által behúzott alaphő (vonal alá)

Valójában fura nekem ez a hónap mivel máskor ovu után 4-5 nappal simán 36,9-37 szokott lenni az ébredési hőm.

Valójában már aznap is jó együtt lenni amikor csökken a hőd és középidőnál jársz, mivel a spermák 2-3 napot élnek.

Lehet akár az emelkedés napján is próbálkozni, nagyon nehéz pont elkapni a jó időzítést..

Ha sikerül is az időzítés akkor is csak 30% az esély a megtermékenyítésre.

Az ovuteszt is hasznos lehet, bár nekem a múlt hónapban 3 napig pozitív volt..

Ebbe a hónapban nem vettem, de lehet decemberben újra megpróbálom..

Bár reménykedem h nem jön meg :)

Sok sikert!!!

2011. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ja és még valami!!!


[link]


Ajánlom ezt az oldalt, rengeteg görbe van tudod nézegetni őket.

Sok hasznos dolgot találsz majd ezen az oldalon!

2011. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!