Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség alatt is teherbe...

Terhesség alatt is teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 13:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz, hogy nem. Az első hónap alatt még lehet egy peteérésed. Az unokatesóim (ikrek) bizonyítottan így lettek. Az egyik idősebb a másiknál egy hónappal. :)
2011. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Remélem nem csak vicces kedvedben vagy.

Olvastam pár éve egy tudományos magazinban egy rendkívüli esetről. A nőnek gond lehetett az agyalapi mirigyével, ugyanis 6 hetesen újra teherbe esett, vagyis 4 héttel a fogantatás után újbóli peteérés és fogantatás történt. A 12 hetes uh-n vették észre. Azt hitték ikrek, és az egyik nem fejlődik rendesen. De aztán az összes többi uh-n is pont 1 hónappal volt fiatalabb a másik baba és szépen fejlődött. Amikor megszülettek az egyik 9, a másik 8 hónapos volt. De ez rendkívüli eset, idáig nem jegyeztek le hasonlót.

2011. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

értem


akkor terhesség elején sem lehet ilyesmi úgye?

2011. nov. 22. 13:11
 5/23 anonim ***** válasza:

Ácsi. Mit nevezel első hónapnak?


A terhesség ugye az utolsó menstruációtól számoltatik. Alapesetben kb. ezután a mensi után két héttel érik pete és termékenyülhet meg. Az első hónap első két hetében tehát valójában nincs terhesség. A teherbeesés az első hónap 2. hete végén történik. (Írom, alapesetben, mert van, hogy rendszertelenül érik pete.)

2011. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
De persze lehet, de hát ez iszonyatosan ritka jelenség, 1-2 ha létezik a modern kori lejegyzett orvostudományban.
2011. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

13:09-es vagyok

Tegyük fel, hogy középidőben rendesen van peteérésed és teherbe esel. Pár nappal azelőtt, hogy megjönne (amikor az 1. baba éppen beágyazódik) véletlenül lehet még egy spontán peteérésed, amiből szintén baba lehet. Kétpetéjű ikreknél sokszor előfordul, hogy a ciklus nem ugyanazon napján fogannak. Akár lehet középidőben 2 peteérés is pár nap különbséggel.

2011. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ketteske vagyok. Nem vagyok vicces kedvemben ez van. Mostmár nagyfiúk. Egyáltatlán nem hasonlítanak egymásra. Akkoriban még nem foglalkoztak tudományos magazinokkal stb. Ez van elfogadta az orvos meg az anyuka is. Az első hónapra nem arra gondoltam mikor megfogant, hanem az azt követőt, mikor a másodikkal.
2011. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

13:09-es vagyok megint

Bocsi nem neked írtam, hogy remélem nem vagy vicces kedvedben. A kérdezőnek szántam, nem voltam biztos benne, hogy kamu kérdés-e vagy sem.

2011. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

nem kamu kérdés,és igazából csak kiváncsiságból kérdeztem.

de ezek szerint nem lehet...


valami más bajom lehet akkor...

2011. nov. 22. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!