Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szóval már egy hónapot késett...

Szóval már egy hónapot késett mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy október 20án kellett volna megjönnie, de semmi. Nem csináltam tesztet a párom azt mondta hogy várjak még mert máskor is volt olyan hogy késett egy pár napot. November 14én csináltam tesztet de semmi. Negatívat mutatott. De még mindig nem jött meg. Ezzel csak az a probléma, hogy nem tudok elmenni orvoshoz mert nincs bejelentett munkahelyem és így nincs tb-m. Elöre is köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 20. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, lehet egy minimális Tb-t fizetni akkor is, ha nincs munkahelyed vagy bejelentett nincs.

Azért ezt érdemes lenne!

2011. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj fizetős orvoshoz, de ez nem vicc, akkor sem, ha baba, akkor sem, ha más miatt késik.
2011. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A tb fizetéssel csak az a gond hogy vissza menöleg ki kell fizetni az évet. Sajnos annyi pénzem most nincs egyben. A magán orvosnál mennyit kellene fizetnem és monor környékén esetleg hol találok magán dokit??
2011. nov. 20. 18:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Második: fogalmam nincs, nem élek MO-n... de mindenképp ez olyan dolog, hogy nem szabad nem odafigyelni rá.
2011. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem hallottam olyasmiről, h visszamenőleg kéne TB-t fizetni.Sem a tesóm, sem az Anyukámnak nem kellett visszamenőleg fizetni. TB onnan az időponttól van, h elkezded fizetni, és csak az akkori megkezdett hónapot kell fizetni.

2011. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy "barátnőm" 4 hónapos terhes.Nem volt munkahelye és a tb-t sem fizette/fizeti de ellátják és nem szólnak neki!
2011. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvos!!!!

Kötelesek ellátni, és figyelmeztetnek, hogy nem aktív a tb-i jogviszonyod...

Ebben az a butató, hogy innen 8 munkanapon belül kell elkezdeni intézni a tb saját fizetésést. Ez havi 5100 ft, de napokra lebontják.

Bemész az illetékes APEH irodába, igénylőlap, kb 3 hó amíg kiküldik a csekkeket. Amúgy annyi havi csekket kapsz, amennyivel lemaradtál sőt előre az évet, ezeken összeg sincs a levél alapján kell kitölteni, tehát nem kell egyben kifizetni. Viszont ha megakadsz egy szűrőn akkor 100 ezreket is rádverhetnek a tartozásodon felül büntiből, úgyhogy én nem játszanék vele, sztem könnyebb havi rendszerességgel fizetni. Ha jelzed a tartozásod, akkor már nem zaklatnak utána...

2011. nov. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igényeld meg a helyi önkormányzattól a tb ellátást.

Ha nem rendelkezel jövedelemmel és a párod jövedelme nem halad meg egy bizonyos mértéket (nem tudom mennyi ez az összeg idén) akkor 1 évre megadják.

Néhány éve én is így tettem!

2011. nov. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha egy hónapot késik ott már nagy esélye van a babának.Voltál orvosnál?
2011. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nem voltam orvosnál. De még mindig nem jött meg. Félek elmenni az orvoshoz, mert ha nem baba akkor félek, hogy mi lehet a baj.
2011. nov. 22. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!