Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet valami baja a babának...

Lehet valami baja a babának ettől a gyógyszertől?

Figyelt kérdés
Nem tudom biztosra,hogy lesz e baba vagy sem,mert 24-án kell megjönnie.de,ha netán baba van a dologba,árthat neki már most a Roxithromycin-ratiopharm nevűź gyógyszer?4napja szedem. Aggódom...
2011. nov. 19. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt csak a Jóisten tudja.Én beírtam a googl-ba a gyógyszer nevét,és kiadta a tájékoztatót.A terhesség kategóriáról ezt írta:Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhesség ideje alatt csak az orvos kifejezett utasítására és szigorúan az általa előírt adagban szedhető.

Szoptatás ideje alatt a készítmény hatóanyagának csak kis mennyisége jut be az anyatejbe.

A csecsemő bélflóráját nem változtatja meg, de a kezelés ideje alatt a szoptatás felfüggesztése ajánlott.

2011. nov. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első vagyok:mivel a szoptatás felfüggesztését javasolja,szerintem nem túl "terhesbarát"a gyógyszer.A legtöbbet nyugodtan lehet szedni szoptatás(ezáltal terhesség alatt is).2 gyerekes anyuka
2011. nov. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!