Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bogozzátok ki légyszi a...

Bogozzátok ki légyszi a tudatomat, mert megőrülök! Szívhang melyik héten van? Két verzió között vesztem el!

Figyelt kérdés

Az egyik a mensitől számított terhesség, a másik a megtermékenyülésöl számított!


Szóval ha a terhesség első napja a mensi első napja akkor mikor van szívhang?


Vagy az embrió hány hetes korában van szívhang?


Mert pl ha jól tudom, ha az embrió 4 hetes, akkor a terhesség 6 hetes, ezt nyomják az agyamba!


Szóval mikor van a szívhang? :D

Elnézést az agyatlanságomért, de böngésztem a családi netet, meg egy másik oldalt, és csak a hatos szám stimmelt, a többi totál nem.


Köszi a végigolvasott és válaszol nekem!


2011. nov. 6. 22:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
22%
Kérdezz meg egy orvost! :)
2011. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az embrió szíve a 21. nap körül kezd el pumpálni. Vagyis az embrió 21 napos (a valós fogantatástól számítva, nem pedig a mensitől). A terhességi kor viszont mensitől számítva ekkor már 2 héttel több. (3-4 hét körül ver a szíve, akkor te 5-6 hetes terhes vagy orvosilag.)


Általában a dokinál az ultrahangon a 6. hét körül lehet már látni, és hallani a szívverést (mensitől számítva). Jó géppel biztos, rosszabbal lehet csak később.

2011. nov. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
szuper! nagyon köszönöm az agyvelőállományom nevében, és az embrióm is üdvözöl, hogy az anyja nem idegbeteg így felvilágosultan :D:)
2011. nov. 6. 23:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyik gyerekemnél sem volt a 6.héten szívhang.Ne haragudj,de szerintem ezt rosszul írta az előző.Nekem menzitől számítva 5.héten megállapították a terhességet és látszódott a petezsák.8-9hét között mentem vissza szívhangra,pont azért mert az orvosom elmondta,hány emberre hozzák a frászt korai szívhangvizsgálattal.Amennyiben ugyanis késői peteérésed volt lehet a 8.héten még csak 4-5hetes a pici.Nem tudom a te orvosod mikor rendel vissza szívhangra,de szerintem 8.hét előtt nem érdemes!Egyébként pedig jó babavárást és gratulálok!
2011. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszi :) egy hete teszteltem pozit, holnap rendel a dokim, szóval lehet, hogy még odébb van, csak idegesített, hogy nem tudom. de a 21. nap az helytálló, hogy akkor kezd kialakulni, azt ma én is olvastam. na meg állítólag függ a géptől is, hogy mennyire modern, vagy esetleg öreg.
2011. nov. 7. 11:11
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól írtam. Persze ettől még foganhat később a baba és lehet később szívhang. S az orvos gépe is számít.

Sok uh gépen nem látszódik még 6 hét körül a szívhang, de ettől még a babának verhet a kis szíve. Később a 7-8. hét körül nagyobb eséllyel lehet már hallani.

2011. nov. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

és mi van, ha a gép hibája miatt elszámolják?

vagy az csak az elején lehet , mert később a méretéből kitalálják?

csak azért firtatom, mert nálam bonyolult a helyzet, és nem egyértelmű a ciklusom. szóval nem tudható, hogy mikor estem teherbe a 2 hónapos ciklusom alatt :S (két hónapja nem volt meg)

na meg azt mondta egy nődoki, nem az, akihez most megyek, hogy ne is számítsunk babára ebben a ciklusban.

de sikerült mégis, és véletlenül vettem észre, a borzalmas cicifájás miatt. más bajom nem volt.

2011. nov. 7. 11:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám hivatalosan (utolsó mensitől számolva) 7 hetes volt, amikor UH-ra mentem. Ott megállapították, hogy valójában még csak 6 hetes (tehát ténylegesen 4 hete létezik, 4 hete termékenyült meg a petesejt). És akkor már volt szívhang.
2011. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]



dobog a kis szíve ezerrel :)

azt mondta, hogy 6, de inkább 7 hetes terhes vagyok!


8mm-es az embrióm :)

2011. nov. 7. 14:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
6-ik hét végén lehetsz. Második válaszolónak gratula, végre valaki normálisan leírta. Ha a betöltött 6. héten (tehát a terhesség több, mint 4 hetes) nem lehet szívhangot kimutatni, az vagy az orvos, vagy a gép hibája, ha egyik sem, baj van.
2011. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!