Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 36 évesen mennyire rizikós...

36 évesen mennyire rizikós babát vállalni? Egészséges vagyok és a párom is.

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 17:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van már egy gyermekem, de őt nagyon korán szültem.
2009. máj. 3. 17:06
 2/12 anonim ***** válasza:
Bőven szülnek mások is második vagy többedik gyereket ebben a korban.
2009. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kolléganőm hétfőn szült,tavaly novemberben töltötte a 40-et.A másik babáját 31 évesen szülte,és 9 évet VÁRTAK a másikra.Voltak kisebb gondjai a terhesség alatt,de teljesen egészségesek mindketten.

Én a helyedben biztos bevállalnám.

10+1 hetes kismami

2009. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A 4. babámat 37 évesem vállaltam (10 évvel az előző szülés után). Az orvosom szerinte semmivel sem veszélyesebb, mint fiatalabban, hiszen sokkal jobban odafigyelnek az ilyen korú anyukákra. Nálam az egyetlen eltérés a korábbi terhességeimhez képes a genetikai tanácsadás és a gen. vizsgálat volt. Szerintem ennyi idősen mindenképpen érdemes megcsináltatni. Nem fáj, csak kellemetlen és megnyugtatást ad, hogy tényleg minden rendben van a babával. Maga a terhesség semmivel sem volt nehezebb, mint az előzőek és a szülés is gyorsan és könnyen zajlott, pedig azt mondják, ennyi idő után olyan, mintha 1. szülés lenne.
2009. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Milyen az a genetikai vizsgálat?
2009. máj. 3. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Végülis egy beszélgetés, ahol a rizikófaktorokat figyeli az orvos egy kérdőív alapján (előző terhességek, családi kórelőzmény..). A genetikai szövetmintavételt (cvs) hasfalon keresztül végzik, a méhlepényből vesznek mintát (közben a babát folyamatosan figyelik uh-n keresztül, így neki nem eshet baja). Nem kellemes a vizsgálat, de kibírható :)). A genetikai betegségeket tudják vele kiszűrni.

"A lepényszövet mintavétel (CVS - Chorionic Villus Sampling)


A lepényszövet-mintavétel az amniocentesisnél korábban, már fiatalabb terhességi korban elvégezhető. Rendszerint az utolsó menstruáció első napjától számított 10-12. terhességi héten végzik. Így lehetővé válik bizonyos fejlődési rendellenességek korábbi felismerése. Ahogy a magzatvíz-mintavételt, úgy a lepényszövet-mintavételt is genetikai centrumban lehet elvégezni.

A CVS valamivel újabb eljárás, mint az amniocentesis és kissé bonyolultabb is. Biológiai alapja, hogy a lepény kezdeménye teljesen magzati eredetű és a lepényben levő magzatbolyhok a magzat testét alkotó sejtekkel egyező genetikai információt tartalmaznak. Ebből következik, hogy a magzatboholyból is ugyanazok a genetikai információk nyerhetők, mint a magzatvízben levő sejtekből.


* A beavatkozás


A CVS során a sejteket a méhfalhoz tapadó lepény területéről vesszük. A lepénybolyhok a lepény kicsi részei. A bolyhok is a megtermékenyített petesejtből alakulnak ki, azaz, genetikailag azonosak a magzat genetikai állományával.

A lepényből két különböző módon vehető minta, a hasfalon vagy a hüvelyen keresztül. A hüvelyi mintavétel során a feltárás igen fontos, melyhez a rákszűrés során is alkalmazott eszközt használjuk.

Ezt követően nagyon vékony műanyag csövet vezetünk be a hüvelyen és a nyakcsatornán keresztül a méh üregébe (31. ábra). Ultrahangvezérlés mellett a csövet a lepényhez vezetjük és kevés mintát veszünk a lepénybolyhok területéről. A hasfalon keresztül történő mintavétel az amniocentesishez nagyon hasonlóan, vékony tű segítségével történik

A chorionboholy-mintát ezt követően a genetikai laboratóriumba küldjük, ahol a sejtek tenyésztése és vizsgálata folyik. Ha szexuális úton terjedő betegség, vérzés vagy méhnyak-elégtelenség áll fenn, akkor a CVS hasi úton történő kivitelezése javasolható. Egyéb esetekben bármely módszer alkalmazható.

A CVS során az amniocentesissel kimutatható betegségek méhen belüli diagnosztikáját tudjuk biztosítani. A fejlődési rendellenességek egyik, CVS-sel nem felismerhető csoportja a velőcsőzáródási rendellenességek, például a nyitott gerinc (szemben az amniocentesissel, mely során a magzatvízből történő AFP-meghatározás segítségével felismerhetővé válnak az eltérések). A CVS-sel a terhesség korábbi időszakában és gyorsabban nyerhetünk eredményt, mint amniocentesissel. A legtöbb terhes 10 napon belül megismerheti az eredményt.

A CVS végzése során talán valamivel nagyobb a spontán vetélés előfordulásának kockázata, mint amniocentesis során. Részben azért, mert a beavatkozást a terhesség korábbi időszakában végezzük, s ilyenkor mindenféle beavatkozás nélkül is magasabb a spontán vetélések gyakorisága. A teljes igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az amniocentesis végzésének időszakában is előfordulhat spontán vetélés invazív beavatkozás nélkül is. Tehát nem lehet biztonsággal megmondani, hogy a vetélés azért következett be, mert invazív vizsgálatot végeztek, vagy ettőlfüggetlenül is bekövetkezett volna. A CVS szövődménye lehet a fertőzés. A tapasztalatok alapján a CVS valamivel gyakrabban eredményez magzati veszteséget/vetélést, az arány 1-1,5%. "

2009. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia nekem az egyik kolléganőm az elsőt szülte 38 évesen és egészségesek jól vannak!:-)
2009. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Huh! Kicsit rémisztő.... de azért köszönöm!
2009. máj. 3. 18:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, így leírva rémisztően hangzik, de azért tényleg nem olyan rémes :))) A kockázat meg tényleg elég kicsi. Amikor én voltam, voltunk 10-en, senkinél sem találtak problémát és a babáknak sem lett semmi bajuk. Szerintem, csak hajrá, nem lesz semmi baj. A dokinőm szerint az anyukák is megfiatalodnak szülés után. Rólam általában nem szokták elhinni, hogy 4 gyerekem van és a legidősebb már 17 éves lesz..
2009. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia én 32 vagyok, 3 éve nem jön össze, beteg a párom, de ha 40 évesen lesz, akkor is bevállalom.

32

2009. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!